7 жовтня 2016 року з метою розширення доступу до безоплатної правової допомоги демобілізованих учасників АТО фахівці Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечили роботу мобільного пункту доступу до БВПД на базі Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні.
Участь у виїзному прийомі взяли: начальник відділу правової інформації та консультацій Юрій Франків та головний спеціаліст відділу Олена Шумило. За наданням консультацій до них звернулося 5 осіб, які перебувають у Тернопільській обласній комунальній клінічній психоневрологічній лікарні та є учасниками АТО.
Юрій Франків повідомив присутнім про можливість отримання безоплатної вторинної правової допомоги, про гарантії їх соціального захисту, на які вони мають право відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» від 02.06.2011 № 3460-VI.
Присутні просили роз’яснити їм порядок отримання у власність земельної ділянки. Зокрема, чи можуть вони звернутися із заявою на виділення землі до будь-якого органу місцевого самоврядування, чи лише до органу реєстрації місця проживання.
Фахівці місцевого центру пояснили, що, відповідно до Конституції України та Земельного кодексу України, громадяни можуть звертатись із заявою про виділення земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва до будь-якого органу місцевого самоврядування, без прив’язки до зареєстрованого місця проживання.
Учасників АТО цікавило питання про безкоштовні лікарські засоби. Працівники місцевого центру з надання БВПД проінформували, що на підставі зазначеного вище закону та постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1303 “Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань” учасники бойових дій, відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 № 3551-XII мають право на безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів (ст. 12 Закону). Зважаючи на те, що жодним нормативно-правовим актом не закріплено обмежень для отримання ліків (щодо суми, періодичності тощо) на одну особу, то така особа має право на отримання тієї кількості ліків та з тією частотою, якої вона потребує, але за умови наявності рецепта лікаря.
Також Олена Шумило повідомила присутнім, що при порушенні своїх прав вони можуть звернутися до Тернопільського місцевого центру з надання БВПД (м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7) із відповідним зверненням та отримати кваліфіковану юридичну допомогу.
Нагадуємо, що в області функціонує три місцеві центри з надання БВПД та чотирнадцять бюро правової допомоги. Їх контакти можна переглянути тут:
Тернопільський місцевий центр;
За єдиним номером системи безоплатної правової допомоги в Україні 0 800 213 103 можна уточнити контакти центрів та бюро по всій території держави. А так само дізнатися про те, які є види безоплатної правової допомоги, гарантованої державою, та як її можна отримати.