назад

Про протидію домашньому насильству – у Луцькій районній філії Волинського обласного центру зайнятості

DSC0100227 листопада 2018 року на базі Луцької районної філії Волинського обласного центру зайнятості фахівцями Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області було проведено інформаційний семінар для безробітних, котрі перебувають на обліку в центрі зайнятості, із питань протидії домашньому насильству. Захід відбувся у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Що таке домашнє насильство, який захист гарантовано постраждалим, що таке обмежувальний припис, де і як отримати допомогу розповіла присутнім під час семінару головний спеціаліст відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ірина Кушпетюк.

DSC01006

«Домашнє насильство – діяння /бездіяльність між членами сім’ї або родичами, зокрема між колишнім подружжям, незалежно від того, чи зареєстровано їх шлюб та чи проживають вони спільно», – наголосила Ірина Кушпетюк, додавши, що домашнє насильство поділяють на фізичне, сексуальне, психологічне, економічне.

DSC00999

Також безробітних, що перебувають на обліку у Луцькій районній філії Волинського обласного центру зайнятості, було повідомлено про те, що держава гарантує безоплатну соціальну, психологічну, медичну та правову допомогу та тимчасовий притулок особам, що постраждали від домашнього насильства.

DSC01009

DSC01020

Разом із тим, фахівець наголосила на системі безоплатної правової допомоги, яка діє в Україні, зокрема й на Волині – як дієвому механізмі захисту конституційних прав громадян.

Насамкінець серед присутніх було розповсюджено друковану інформаційну продукцію (буклети) із циклу правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» на відповідну тематику.

DSC01030

Довідково:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail:[email protected].

Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7; тел.: (0332) 770717, 770719, e-mail:[email protected]

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).