назад

15033656 1192985544080365 1868698211 n

З метою забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги та правопросвітництва серед жителів сільської місцевості, головний спеціаліст Зборівського бюро правової допомоги Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Колісник провела виїзний прийом громадян в селі Перепельники Зборівського району.

За отриманням  правових консультацій до неї звернулося п’ятеро осіб з  питаннями, що стосувалися  приватизації  квартири, написання заповіту, можливості виїзду малолітньої дитини за кордон без дозволу одного з батьків.

Щодо виїзду малолітньої дитини за кордон без дозволу одного з батьків, Марія Колісник роз’яснила, що, згідно із статтею 313 Цивільного кодексу України особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

Правила перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 року №57, передбачають, що перетинання державного кордону для виїзду за межі України громадянами, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків здійснюється:

1. за  нотаріально  посвідченою  згодою  другого з батьків із зазначенням у ній  держави  прямування  та  відповідного  часового проміжку перебування  у  цій  державі,  якщо  другий  з  батьків  відсутній у пункті пропуску;

2.  без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків  у випадках:

— якщо другий  з   батьків   є   іноземцем   або   особою   без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;  

— якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного віку,  або в проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном;

— пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

свідоцтва про смерть другого з батьків;

рішення суду про  позбавлення  батьківських  прав  другого  з батьків;

рішення суду   про   визнання   другого  з  батьків  безвісно відсутнім;

рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

рішення суду  про  надання  дозволу  на   виїзд   з   України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

довідки про народження дитини,  виданої  відділом  реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно  до  частини  першої  статті  135  Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Нагадуємо, що до Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна звернутися за адресою: м. Кременець, вул. Шевченка, 59А, тел.: (03546) 2 52 33.

Бюро правової допомоги Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працюють за адресами:

Збаразьке бюро правової  допомоги — м. Збараж. вул. Шолом-Алейхема, 19;

Зборівське  бюро правової  допомоги — м. Зборів, вул. Б. Хмельницького , 47;

Лановецьке  бюро правової  допомоги — м. Ланівці, вул. Незалежності, 20а;

Шумське бюро правової  допомоги — м. Шумськ, вул. Шевченка, 3.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.