Фахівці системи БПД Прикарпаття 20 квітня взяли участь у освітньому семінарі «Медіа та мова ворожнечі», який реалізував Івано-Франківська обласна організація «Молода Просвіта».
Захід відбувся в межах проєкту «Різноманітна Івано-Франківщина. Робота з медіа». Тренеркою освітнього семінару «Медіа та мова ворожнечі» була Ольга Веснянка – медіатренерка, правозахисниця, консультантка Ради Європи. Вона має тривалий досвід роботи з Deutsche Welle, Громадське радіо, QHA Media (Агенство «Кримські новини»), Ромське радіо Chiriklo. Минулого року пані Ольга працювала консультанткою з прав людини у проєкті за підтримки ОБСЄ та постійно співпрацює як медіатренерка з Інтерньюз Ukraine.
Ольга Веснянка разом з учасниками та учасницями проєкту «Різноманітна Івано-Франківщина. Робота з медіа» обговорювала етичне висвітлення тематики національних спільнот, які коректні формулювання використовувати, аби не допускати дискримінації. Також і обговорили й те, як протидіяти мові ворожнечі і працювати з інформаційними приводами.
Фахівці системи безоплатної правової допомоги Прикарпаття долучились до семінару. Зокрема заступник директора Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольга Жиркова зазаначила:
«У своїй роботі фахівці системи безоплатної вторинної правової допомоги, при наданні клієнтам правової консультації, також, як і журналісти, повинні керуватись повагою до людини та здоровим глуздом. Вважаю, що даний захід з питання висвітлення тем національних меншин є цікавим та корисним для наших працівників, оскільки правову допомогу ми надаємо усім громадянам, незалежно від етнічного чи національного походження, і до центру чи бюро правової допомоги також звертаються внутрішньо-переміщенні особи та люди з різних національних меншин. Питання, які були окресленні на навчальному заході, а саме правильне розуміння проблематики, опис та виклад обставин тієї чи іншої події, яка стосується людей, що відносяться до національних меншин, допоможуть нашим фахівцям як при здійсненні правопросвітництва, а саме при проведенні заходу та подальшому висвітленні тої чи іншої події на сайті центру, так і при наданні безоплатної правової допомоги таким громадянам, адже це допоможе покращити комунікацію з нашими клієнтами, більш глибоко розуміти їхнє становище у суспільстві та підвищити якість надання такої допомоги у майбутньому.
Вислів «різне коріння – спільні можливості», є цілком вірним у своєму розумінні сьогодення, оскільки незалежно від свого походження ми усі маємо рівні права та обов’язки перед законом, і усвідомлення цього є результатом високого рівня правової культури суспільства, як системи цінностей, що досягнуті людством у галузі права і стосується правової реальності нашого суспільства».