назад

Реалізація проекту «Я маю право» на Великописарівщині

OKM 120917 05У рамках проекту «Я маю право» 12 вересня заступник начальника відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Юлія Омельченко та юристи Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у складі директора Тамари Козир, заступника директора Миколи Кравченка, головного спеціаліста Марини Лапоног

та заступника начальника Великописарівського бюро правової допомоги Євгена Мороза здійснили візит до Великописарівського району.

Під час виїзного прийому юристи відвідали Правдинську спеціалізовану загальноосвітню школу-інтернат Великописарівського району, де зустрілися з педагогічним колективом та проінформували про порядок надання первинної та вторинної правової допомоги.

OKM 120917 01

OKM 120917 07

Також викладачі отримали правові консультації з таких питань як: отримання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, стягнення аліментів, порядок вступу у спадщину.

OKM 120917 010

До того ж у Правдинській школі-інтернат відкрили дистанційний пункт консультування, що функціонує на постійній основі за визначеним графіком в приміщенні установи для громадян, які мають потребу в безоплатній правовій допомозі, але в силу різних причин (географічна віддаленість, відсутність вільного часу тощо) не мають можливості оперативно звернутися до Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

OKM 120917 011

OKM 120917 08

Цього ж дня фахівці центрів правової допомоги спільно з представниками органів юстиції Сумщини на чолі із заступником начальника з питань державної реєстрації, Наталею Дудніковою надавали правові консультації у Кириківській об’єднаній територіальній громаді та с. Ямному Великописарівського району.

OKM 120917 02

Мобільні точки доступу працювали біля сільських рад, про що заздалегідь оповіщено населення.

OKM 120917 03

Громадяни зверталися з різноплановими питаннями, як-от: установлення порядку користування земельною ділянкою, встановлення додаткового строку на вступ у спадщину, збільшення розміру аліментів, зобов’язання вчинити дію (інше цивільне), переоформлення спадщини, адміністративне – зміна адреси будинків з однаковим номером, приватизація земельної ділянки, розірвання довгострокового договору оренди, укладеного на 49 років та інші.

OKM 120917 04

Також проведено вуличне інформування жителів смт. Кириківка по центральним вулицям та надано роз’яснення про систему правової допомоги та порядок її отримання.

OKM 120917 06

Довідково: Охтирський МЦ з надання БВПД: вул. Перемоги , 13; тел. (05446) 4-22-23.

Великописарівське бюро правової допомоги: вул. Я. Мудрого, 1; тел. (05457) 5-15-20.