назад
21.08.17

Робота «мобільної точки доступу» у Лука-Мелешківській сільській раді

21 08 2017 121 серпня 2017 року «мобільна точка доступу» до безоплатної правової допомоги працювала у Лука-Мелешківській сільській раді Вінницького району. Фахівці надали безоплатну правову допомогу з питань приватизації прибудинкової території та порядку притягнення до відповідальності осіб, що винні в забруднень сільського ставка. Також, інформували населення про захист речових прав на землі сільськогосподарського призначення та попередження рейдерських захоплень земель.

Мобільна група консультування складалася із заступника директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області Сергія Фролова, в.о. начальника, першого заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Тетяни Вінницької, заступника начальника відділу правової інформації та консультацій Вінницького місцевого центру Вадима Думанського, заступника начальника комунікацій Регіонального центру Дар’ї Божнюк, начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів Наталії Вітов та спеціалістів ГТУЮ у Вінницькій області. Учасники групи надали інформацію щодо захисту прав аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю та розповіли про можливість оперативного отримання безоплатної правової допомоги. Звернули увагу на необхідність швидко та ефективно реагувати на будь-які незаконні дії стосовно протиправного захоплення земель та майна.

21 08 2017 5

З цікавим питанням звернулися рибалки села. У зв’язку з тим, що у водоймі загального користування декілька років тому загинула риба, наразі відкрите кримінальне провадження по притягненню винних осіб до відповідальності. Чоловіки бажали правових роз’яснень з термінів здійснення досудового розслідування та які дії повинна була вжити сільська рада аби унеможливити забруднення ставка. Фахівці надали безоплатну правову допомогу з питань оскарження бездіяльності посадових осіб виконавчих органів влади та притягнення до відповідальності депутатів сільської ради. Також, інформували населення про захист екологічного стану довкілля та відповідальності за порушення норм екологічного права.

21 08 2017 4

Робота «мобільних точок доступу» забезпечується відповідно до доручення Міністра юстиції України від 09 серпня 2017 року №102/1/48-17 та доручення Координаційного центру з надання правової допомоги від 10 серпня 2017 року №29-2327 та розробленого графіку, з яким можна ознайомитись тут.

По закінченню зустрічей фахівці системи безоплатної правової допомоги та Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області провели вуличне інформування на тему «Я маю право». Інформуючи громадян про їх права, кожному надавалися буклети та інформаційні матеріали.

21 08 2017 2

Довідка:

Регіональний центр з надання БВПД у Вінницькій області розташований за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 82;

Вінницький місцевий центр з надання БВПД працює за адресою: м. Вінниця, вул. Порика, 29;

Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7.

Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).


banner facebook 330x106