В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та з метою залучення до його реалізації партнерів, 23 листопада 2018 року в. о. директора Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Світлана Чернова та інтегратор місцевого центру – Андрій Костенко в приміщенні Полтавської районної ради зустрілися з керівниками 10 громадських організацій Полтавщини.
Метою проведення такої зустрічі було обговорення питань щодо об’єднання спільних зусиль задля забезпечення рівного доступу громадян до правосуддя та правової допомоги.
«Система безоплатної правової допомоги на сучасному етапі розвитку нашої держави співпрацює в тій чи іншій мірі з великою кількістю зацікавлених сторін, у тому числі з громадськими організаціями. Така співпраця орієнтована на формування активної життєвої позиції громадян;підвищення правової свідомості, культури та освіченості населення; здійснення супроводу для окремих категорій громадян фахівцями у галузі права, психології»,- зазначила Світлана Чернова.
Головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Андрій Костенко наголосив на тому, що місцеві центри БВПД активізували свою діяльність у сфері правопросвітництва за активної підтримки органів державної влади, місцевого самоврядування. Для проведення різного роду заходів залучаються фахівці громадських організацій, які займаються наданням правової допомоги та правопросвітницькою діяльністю. Такі партнерські відносини з організаціями, чия підтримка направлена на певні групи населення (ВПО, ветерани АТО, педагоги, люди з інвалідністю тощо) дозволяє проводити більш якісні та цікаві просвітницькі заходи.
Керівник ГО «Полтавська районна спілка ветеранів Афганістану» Олександр Левчук закликав усіх учасників заходу до об’єднання зусиль задля ефективної та злагодженої співпраці громадських формувань та системи безоплатної правової допомоги та запропонував найближчим часом підписати меморандум про співпрацю.
Учасники зустрічі узгодили та узагальнили пропозиції, які були ними вироблені під час заходу, що спрямовані на координацію зусиль та спільну діяльність щодо доступності до безоплатної правової допомоги та здійснення правової освіти населення.
Перший полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: м. Полтава, вул. Міщенка, 2, тел.: 50-27-22.
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.