Державні та громадські інституції домовилися про спільні заходи задля профілактики ігрової залежності (лудоманії) та боротьби з нею. До ініціативи долучилася також система безоплатної правничої допомоги. Юристи, зокрема, сприятимуть захисту прав та інтересів осіб із ігровою залежністю.
З-поміж напрямків співпраці, визначених у відповідному меморандумі, — підвищення рівня обізнаності населення щодо можливих негативних наслідків ігрової залежності, зокрема формування свідомого ставлення до гри, розуміння, що втрата контролю над гральним процесом може призвести до залежності; сприяння у захисті прав, законних інтересів, а також організацію та надання послуг особам з ігровою залежністю; розробка нормативно-правових актів, що регулюють питання профілактики та боротьби з ігровою залежністю, а також реабілітації залежних осіб.
«Люди із залежностями нерідко мають проблеми із законом або ж ризикують його порушити. До того ж, як свідчить досвід наших фахівців, допомоги юристів можуть потребувати родичі таких людей. Тому одним із завдань системи БПД в межах виконання цього меморандуму є організація превентивної роботи для запобігання потраплянню осіб із лудоманією в складні життєві обставини, а також надання їм роз’яснень законодавства та консультацій», — зазначає директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.
Окрім Координаційного центру з надання правової допомоги, меморандум підписали:
- Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей;
- Міністерство соціальної політики України;
- Міністерство освіти і науки України;
- Державна регуляторна служба України;
- Національна соціальна сервісна служба України;
- Національна служба здоров’я України;
- Державна установа «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров’я України»;
- Громадська спілка «Центр відповідальної гри»;
- Громадська спілка «Всеукраїнська Рада Гемблінгу».