назад

Система БПД провела заходи щодо протидії торгівлі людьми

У Всесвітній день протидії торгівлі людьми, що відзначається 30 липня, система надання безоплатної правової допомоги долучилася до Всеукраїнської акції з протидії торгівлі людьми. У цей день фахівці місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у всіх регіонах надавали правові консультації, роздавали роз’яснювальні матеріали. Мета цих заходів – підвищити обізнаність людей про цю проблему, заохотити їх протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини. Це не лише сексуальна експлуатація або випадки, пов’язані із викраденням людей. Більшість постраждалих серед українців перебували в трудовій експлуатації або були втягнені в злочинну діяльність, за що наразі відбувають покарання у вигляді позбавлення волі з різними термінами ув’язнення.

На жаль, постраждалі від торгівлі людьми рідко звертаються за правовою допомогою. Люди не завжди усвідомлюють, що вони є постраждалими від насильства чи незаконної експлуатації, не готові відстоювати свої права.

Протягом минулого року та з початку цього року до місцевих центрів з надання БВПД надійшло 40 звернень щодо отримання безкоштовної правової допомоги з питань експлуатації та торгівлі людьми. Якщо у 2018 році таких звернень було 18, то цього року – вже 22. Найпоширеніші питання: торгівля людьми з метою примусової праці, експлуатація дитячої праці, запобігання торгівлею людьми за кордоном, відповідальність за торгівлю людьми.

Представники центрів з надання БВПД взяли участь у заходах, що відбулися з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

Зокрема, в Одесі у Міському саду була створена локація системи БПД, де люди могли отримати інформацію про первинну та вторинну правову допомогу, єдиний телефонний номер 0 800 213 103, за яким можна отримати консультації та роз’яснення з правових питань, у тому числі – щодо торгівлі людьми. Крім того, громадян інформували стосовно захисту їхніх прав представники Арцизького, Ізмаїльського, Подільського та Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Центри з надання БВПД регулярно ведуть правопросвітницьку роботу щодо протидії торгівлі людьми. Зокрема, проводяться спільні з партнерами семінари, тренінги, відкриті уроки, лекції, вуличні акції на теми «Попередження зовнішньої нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми», «Виїзд неповнолітніх дітей громадян України за кордон», «Запобігання торгівлі людьми» та ін.

На сьогодні особи, які постраждали від торгівлі людьми, не належать до категорій осіб, яким надається безоплатна вторинна правова допомога в порядку, встановленому Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Координаційний центр з надання правової допомоги розробив зміни до цього Закону, відповідно до яких особи, які постраждали від торгівлі людьми, визначені суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу.