назад
14.02.15

Центри БВПД посилюють свій потенціал та запрошують ради адвокатів регіонів до поглиблення співпраці

 

IMG 3747 311 та 12 лютого пройшов семінар щодо стратегії розвитку управлінського потенціалу системи БПД за участі команди керівників регіональних центрів БВПД та Координаційного центру з надання правової допомоги. Захід відбувся за підтримки україно-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що реалізується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади.

Під час дводенної сесії команда учасників намітила план наступних кроків, необхідних для розгортання мережі зі 100 новостворених місцевих центрів БВПД, редизайну у зв’язку з цим всієї системи БВПД, стимулювання розвитку загальнонаціональної мережі спеціалізованих комунальних установ та залучених на конкурсних засадах юридичних осіб приватного права з надання безоплатної первинної правової допомоги (БППД), а також налагодження взаємодії з нею місцевих центрів з надання БВПД.

За результатами семінару планується організація центрами БВПД протягом лютого – березня в регіонах відкритих експертних дискусій у форматі круглого столу з метою:
– обговорення проблемних питань, що можуть виникати при взаємодії між системою надання безоплатної правової допомоги та адвокатурою;
– стимулювання регіональних ініціатив, спрямованих на реалізацію Меморандуму про співпрацю у сфері надання безоплатної правової допомоги між Національною асоціацією адвокатів України та Міністерством юстиції України;
– поглиблення співпраці між органами адвокатського самоврядування та центрами з надання безоплатної правової допомоги.

До участі в дискусії буде запрошено голів рад адвокатів регіонів, голів комісій з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної правової допомоги, голів кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, членів Ради адвокатів України та Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатів України, керівників відокремлених підрозділів та інших членів Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», ЗМІ.

На порядок денний відкритих експертних дискусій буде запропоновано винести, зокрема, такі питання:
– які вимоги до професійної етики адвокатів постають у зв’язку з реалізацією на практиці ст. 53 Кримінального процесуального кодексу України (залучення захисника до проведення окремої процесуальної дії)?
– яке співвідношення конституційних прав на захист, на вільний вибір захисника та на безоплатну правову допомогу? які можливості для вільного вибору захисника у випадку надання безоплатної вторинної правової допомоги?
– як запобігти залученню до кримінальних проваджень «міліцейських адвокатів» слідчими?
– як удосконалити порядок та умови проведення конкурсу адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги?
– якими повинні бути умови укладення контрактів між адвокатами та центрами з надання безоплатної правової допомоги?
– яка практика роботи комісій з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної правової допомоги?
– скільки і які саме скарги надходять на адвокатів у зв’язку з наданням ними безоплатної вторинної правової допомоги? що слід у зв’язку з цим слід врахувати у своїй роботі центрам з надання безоплатної вторинної правової допомоги?
– як забезпечити прозорість при розподілі справ між адвокатами з метою підвищення якості надання безоплатної вторинної правової допомоги та запобігання корупції?
– якими повинні бути стандарти якості надання безоплатної правової допомоги в цивільних і адміністративних справах?
– як ради адвокатів регіонів можуть використовувати модель і ресурси каскадних тренінгів системи безоплатної правової допомоги для підвищення кваліфікації адвокатів?
– чи доцільно й надалі приховувати прізвища адвокатів у рішеннях ВКДКА і КДКА? як це узгоджується з публічно-правовою природою інституту адвокатури та необхідністю підвищення етичних стандартів адвокатської діяльності?
– як забезпечити спільними зусиллями рад адвокатів регіонів та центрів з надання безоплатної правової допомоги подальшого виділення робочих приміщень для адвокатів, насамперед, у судах першої інстанції?

{module 2015-02-11. Стратегічне планування директорів}

Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

 Facebook Facebook  YouTube YouTube  Google Google+