назад

У Конотопському центрі зайнятості пройшов семінар для осіб, які вперше поставлені на облік

KoM 2017 05 10 zemynar CZ Konotop10 травня начальником відділу правопросвітництва Валентиною ВОЛІК на базі Конотопського міськрайонного центру зайнятості проведено семінар на тему: “Система надання безоплатної правової допомоги в Україні” для осіб, які втратили роботу та вперше поставлені на облік.

 

Присутнім було надано інформацію про можливості захисту своїх прав відповідно до чинного законодавства.  Згідно із Законом України «Про безоплатну правову допомогу», правова допомога — надання правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, їх відновлення у разі порушення. Валентина  Волік розповіла присутнім систему правової допомоги, яка складається з первинної та вторинної безоплатної правової допомоги.

KoM 2017 05 10 zemynar CZ Konotop1

 

Вона зазначила: «Первинна правова допомога полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Це, в основному, надання правової інформації, консультацій і роз’яснень, складання заяв, скарг та інших документів окрім процесуальних, надання допомоги в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги органами виконавчої влади, місцевого  самоврядування, спеціалізованими установами та фізичними і юридичними особами приватного права. Вторинна правова допомога полягає у створенні рівних можливостей доступу осіб до правосуддя – здійснення представництва, захист, складання документів процесуального характеру. Надається Конотопським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатами, включеними в реєстр адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.»

KoM 2017 05 10 zemynar CZ Konotop2

Учасників семінару цікавили питання захисту трудових прав та можливостей осіб звернутися за захистом порушених прав до уповноваженого органу, або можливості самостійно вчиняти дії по захисту порушеного права. Це право передбачає обов’язок відповідного органу застосувати передбачені законом способи поновлення порушеного трудового права. Присутніх цікавили питання отримання послуг адвоката за рахунок держави та ефективність його роботи. Всі присутні отримали інформаційні матеріали з контактами центру.

Довідково:
Адреса центру: 41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43

Телефон (05447) 6-23-47

Електронна пошта центру: konotop.sumy@legalaid.gov.ua

Юрисдикція Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
м. Конотоп та Конотопський район,

м. Буринь та Буринський район,

м. Ромни та Роменський район,

Липово – Долинський та Недригайлівський райони Сумської області.

 

Телефон єдиної системи безоплатної правової допомоги: 0(800) 213 103