31 липня 2017 року працівники центру провели семінар для працівників Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роздільнянської районної державної адміністрації на тему: «Основні аспекти укладання та розірвання договору довічного утримання та договору дарування».
Не рідко до працівників Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звертаються одинокі пенсіонери, яких шахрайським шляхом змусили подарувати чи укласти договір довічного утримання зі сторонніми особами, які жорстоко поводяться з ними, не виконують умови договорів, таким чином клієнти центру фактично втрачають своє майно.
Оскільки присутні – соціальні працівники, в силу своєї професії, спілкуються з людьми похилого віку, виконують функції параюристів, та неодноразово стикалися з подібними ситуаціями, питанням, яке їх цікавило стало: «Які умови розірвання та наслідки розірвання договору довічного утримання?».
На заході фахівці центру пояснили присутнім різницю між договорами довічного утримання та дарування, зазначили порядок та форми укладання вищезазначених договорів.
Відповідно до цивільного законодавства України припинення договору довічного утримання (догляду) здійснюється виключно за рішенням суду, за наступних умов:
1) на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов’язків, незалежно від його вини;
2) на вимогу набувача.
Договір довічного утримання (догляду) припиняється зі смертю відчужувача.
Правовими наслідками розірвання договору довічного утримання (догляду) є те, що у разі розірвання договору довічного утримання (догляду) у зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов’язків за договором, відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане, і має право вимагати його повернення.
Важливо! У такому випадку витрати, зроблені набувачем на утримання та (або) догляд відчужувача, не підлягають поверненню.
У разі розірвання договору у зв’язку з неможливістю його подальшого виконання набувачем з підстав, що мають істотне значення, суд може залишити за набувачем право власності на частину майна, з урахуванням тривалості часу, протягом якого він належно виконував свої обов’язки за договором.
Наприкінці заходу присутні були забезпеченні роздатковими матеріалами, що містять інформацію про договір довічного утримання та договір дарування які розроблені працівниками Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
—————————
Роздільнянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Адреса: вул. Незалежності, 2, м. Роздільна, Одеська область, Україна, 67400
Електронна адреса: rozdilna.odesa@legalaid.od.ua
Скайп: legalaid_rozdilna
Телефон: (04853) 5-03-66, (04853) 5-04-43
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213103