назад

13508942 491664561024505 9120999762526388423 n

Фахівці Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з робочим візитом відвідали м. Шумськ з метою надання юридичних консультацій часникам АТО та планування правових інформаційних заходів для внутрішньо переміщених осіб.

Так, в.о. начальника відділу взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Ярослав Лис у складі робочої групи місцевого центру взяв участь у тренінгу «Побудова кар’єри та професійний розвиток » для безробітних громадян. Захід, що орієнтований  на учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб відбувся у Шумському районному  центрі зайнятості під керівництвом заступника  директора Лесі Король.

Інтегратор місцевого центру розповів присутнім про їх право на безоплатну правову допомогу , яке гарантоване ст.59 Конституції України. Також, Ярослав Лис ознайомив тимчасово безробітних з роботою місцевого центру, основними положеннями Закону України «Про безоплатну правову допомогу», зокрема,  із переліком категорій громадян які мають право на таку допомогу згідно ст.14 Закону: малозабезпечені особи, інваліди, які отримують пенсію або допомогу у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, ветерани війни (учасники бойових дій, у тому числі учасники АТО, члени сімей загиблих), особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, біженці, реабілітовані особи та інші.

Під час тренінгу учасники АТО запитували щодо норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам. Інтегратор пояснив, що  згідно ст.121 Земельного кодексу України, а саме громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

–  для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара; для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;

– для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;

–  для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;

– для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Цього ж дня Ярослав Лис провів робочу зустріч з в. о. начальника сектору містобудування та архітектури Шумської райдержадміністрації Віктором Колодяжним, у результаті якої сторони домовилися про залучення  працівників місцевого центру до роботи Шумського районного міжвідомчого координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Сектор містобудування та архітектури виконує у Лановецькій РДА функції секретаріату міжвідомчого координаційного штабу.

Крім того, інтегратор провів робочі зустрічі з заступником директора Шумського районного центру зайнятості Лесею Король, заступником начальника та спеціалістом управління соціального захисту населення Шумської райдержадміністрації  Євгенією Липкою та Оксаною Панасюк, головою Шумської районної організації Товариства Червоного Хреста Валентиною Яцюк та директором Шумського районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Світланою Стихальською з метою залучення  фахівців місцевого центру до  інформаційно-роз’яснювальних та освітніх заходів з питань надання соціальної та правової підтримки внутрішньо переміщеним особам.

Нагадуємо, що громадяни, які потребують безоплатної вторинної правової допомоги можуть звертатися за такими адресами:

м. Тернопіль –  вул. Шпитальна, 7,

м. Кременець – вул. Шевченка, 59А,

м. Чортків – вул. Шевченка, 54.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України із стаціонарних та мобільних телефонів.