15 березня 2017 року начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Третього дніпропетровського місцевого центру з надання БВПД Едуард Абашія провів зустріч із представниками засобів масової інформації. У ході спілкування фахівець центру відповів на численні питання журналістів, приділивши особливу увагу реформам у сфері медіа (радіо, телебачення, преси) в Україні.
– За останні кілька років у сфері медіа відбулися великі зміни, до деяких з них Україна йшла десятиліття, – зазначив Едуард Абашія. – Держава зробила рішучий крок, ухваливши закони про cуспільне мовлення (нову редакцію) та реформування державної й комунальної преси. Важливими з-поміж ухвалених нормативних актів також стали закони про прозорість медіавласності та відкритість публічних коштів.
За словами правника центру, вагомі зміни відбулися у сфері медіа саме цього року. Зокрема, 19 січня 2017 року було зареєстровано юридичну особу Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», що утворилося внаслідок об’єднання Національної телекомпанії, Національної радіокомпанії та всіх державних та регіональних телерадіокомпаній. Дуже важливим етапом буде подальший конкурсний відбір керівництва обласних телерадіокомпаній, а також голови правління ПАТ «НСТУ». Вперше очільника такого рівня не призначатиме влада, а обиратиме наглядова рада ПАТ «НСТУ». «Після того як новий керівник почне реалізовувати свою стратегію розвитку Суспільного мовлення, зміни мають відбутися і на рівні областей, – підкреслив фахівець Третього дніпропетровського центру, – бо там суспільне мовлення – це шанс на збалансовану та незаангажовану інформацію про місцеві події на противагу колишнім ОДТРК, які зовсім некритично висвітлювали діяльність місцевої влади.»
Зміни відбудуться також і в сфері друкованих ЗМІ. Комунальні медіа, яких нині понад 550 в Україні, реформуються у приватні. “А це значить, що журналісти зможуть стати співвласниками газети, в якій працюють,” — пояснив Едуард Абашія.
Крім того, у Верховній Раді планують адаптувати українське медійне законодавство до європейських стандартів, а це значить, що можливий перехід на цифрове мовлення. «А ще цього року Україна стане господарем міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення», яке відбудеться не на державному, а на новоствореному каналі Суспільного мовлення. І це дуже символічно для нашої країни», – вважає Едуард Абашія.
Нагадуємо, що Третій дніпропетровський місцевий центр з надання БВПД розташований за адресою: м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, буд. 90. Графік роботи: Пн-Пт: з 9.00 до 18.00. Контактний телефон: (056) 749-60-04; +38 (098) 044-29-95; +38 (099) 760-86-80; електронна пошта: dnipro3.dnipro@legalaid.gov.ua.
Всеукраїнська гаряча телефонна лінія, зателефонувавши на яку можна дізнатися адреси центрів та бюро в усіх регіонах України: 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів в межах України).