назад

Важлива ініціатива «Сімейні радники» в Україні

Міністерство юстиції наприкінці 2018 року запустило ініціативу «Сімейні радники» – новий спільний проект Мін’юсту, системи безоплатної правової допомоги та громадськості, спрямовану на забезпечення захисту прав громадян у сфері сімейного права. Сумщина є однією з областей, яка долучається до пілотного проекту.

Сімейні радники – це активні українці, лідери суспільної думки у власній громаді, більшість з яких самі постали перед проблемами домашнього насильства і вже давно допомагають іншим людям боротися за свої права. Вони спільно з юристами системи безоплатної правової допомоги, фахівцями державної виконавчої служби, психологами, співробітниками Національної поліції та інших органів влади допомагатимуть громадянам отримувати інформацію з питань сімейного права та захищати їхні права.

Фактично сімейні радники працюватимуть як волонтери та забезпечуватимуть комунікацію між постраждалими та відповідними співробітниками Мін’юсту та інших органів державної влади. Вони виступатимуть лише допоміжною ланкою. Консультації та захист надаватимуть громадянам юристи й адвокати системи безоплатної правової допомоги.

За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, запровадження інституту сімейних радників є імплементацією міжнародного досвіду щодо якісного надання правової допомоги в сімейних питаннях.

Під час презентації ініціативи «Сімейні радники» у жовтні 2018 року Олексій Бонюк наголосив, що нині ключова проблема домашнього насильства полягає у тому, що левова частка жертв просто не звертаються за допомогою.

«Сімейні радники – це місток між тими людьми, хто потребує правової допомоги, та власне тими інституціями, що цю допомогу надають. Головна роль сімейних радників – формування довіри, щоб проблеми сімейного насильства чи інші родинні негаразди не замовчувалися», – переконаний директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Сумщина є однією із областей, яка долучена до пілотного проекту Міністерства юстиції. Наразі триває відбір активних громадян, які проходитимуть навчання та будуть виконувати роль сімейних радників. Очільниця Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Демченко зустрілася з громадськими активістками: це Ольга Полякова – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка, член правління ГО «Калинове гроно», керівник ГО «Ліга сучасних жінок», а також Людмила Пономаренко – кандидат педагогічних наук, викладач кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка, член правління ГО «Калинове гроно», ГО «Ліга сучасних жінок».

Під час зустрічі обговорено підготовчу роботу, особливості тпроекту та взаємодію з центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сумщини.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

В Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.