назад

Відмову встановити статус учасника ліквідації аварії на ЧАЕС суд визнав протиправною

чорнобиль      Адвокат, призначений у Шепетівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, довів, що департамент соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації протиправно відмовив його клієнтові у видачі посвідчення учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Тож суд зобов’язав департамент повторно розглянути питання щодо видачі позивачеві відповідного посвідчення.

     До Шепетівського місцевого центру звернувся громадянин Н. із заявою про надання йому правової допомоги для оскарження відмови департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації щодо встановлення статусу учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

     Адвокат Василь Стандратюк, якого призначили у місцевому центрі для представництва та захисту інтересів клієнта в суді (доручення № 2204-0000218 від 29.06.2017 року), підготував адміністративний позов, в якому просив суд визнати неправомірною відмову департаменту соціального захисту населення ОДА та зобов’язати його видати позивачеві посвідчення «Учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС».

     Для обґрунтування позовних вимог адвокат зазначив, що в липні 2016 року позивач звернувся до відповідача з проханням видати йому посвідчення учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС на підставі поданих ним документів.Однак йому відмовили, мотивуючи це тим, що він не надав документ, який підтверджує факт безпосередньої участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

     Під час судового розгляду справи адвокат наголосив, що його клієнт, подаючи відповідну заяву до департаменту, додав до неї копію військового квитка та архівний витяг з наказу командира військової частини від серпня 1986 року, яким підтверджується, що на підставі розпорядження військової частини позивач відбув у відрядження в м. Чорнобиль з 14.08.1986 року по 25.08.1986 року. Василь Стандратюк наполіг на тому, що відповідно до Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 року N 51, ці документи є підставою для видачі посвідчення учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

     З огляду на наведені адвокатом аргументи 02.11.2017 року Хмельницький окружний адміністративний суд постановив позов задовольнити, визнати протиправною відмову департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації, а відтак зобов’язав департамент повторно розглянути питання щодо видачі позивачеві посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС».

 *   *   *

     Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до місцевого центру  з надання БВПД або у бюро правової допомоги

     Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Летичівський, Старосинявський, Ярмолинецький райони там. Хмельницький). Адреса: м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 75, 2 поверх. Тел. 0382 65-77-88.

     Кам’янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування Кам’янець-Подільський, Дунаєвецький, Новоушицький, Чемеровецький райони та м. Кам’янець-Подільський). Адреса: м. Кам’янець-Подільський, вул. Пушкінська, буд. 44. Тел. 03849 5-01-59.

     Старокостянтинівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Старокостянтинівський, Красилівський, Теофіпольський райони та м. Старокостянтинів). Адреса: м. Старокостянтинів, вул. Миру, буд. 1/2, 1 поверх. Тел. 03854 4-54-75. 

     Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Шепетівський, Білогірський, Ізяславський, Полонський, Славутський райони та міста Шепетівка, Нетішин і Славута. Адреса: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 44. Тел. 03840 4-00-15. 

     Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.