Про нові правові горизонти, що відкриває для кожного громадянина загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», говорили під час зустрічі з освітянами, що відбулася 12 березня в Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.
На заході були присутні більше 240 осіб, серед яких: заступники директорів з навчально-виховної роботи, учителі-предметники, учителі початкової ланки, вихователі дошкільних навчальних закладів, соціальні педагоги, керівники гуртків.
Наталія Поставська, начальник відділу моніторингу діяльності місцевих центрів, інформувала учасників про роль системи безоплатної правової допомоги в реалізації вищезазначеного проекту. А ось формується життєва позиція молодого покоління саме в школі, де здобуття молоддю правових знань допомагає їм знати, діяти та захищати свої права. Підвищується юридична грамотність населення Сумщини і через різні форми співпраці юристів системи безоплатної правової допомоги з цільовими категоріями населення.
На Сумщині функціонують 4 місцеві центри та 14 бюро правової допомоги. У цих точках доступу, крім можливості отримання первинної та вторинної правової допомоги, громадяни можуть скористатись сервісами Міністерства юстиції. Зручність та швидкість – ось основні переваги, що дозволяють кожному громадянину швидко отримати необхідну інформацію, скориставшись платними чи безоплатними державними реєстрами.
В області, крім мобільних консультаційних пунктів, діють 116 дистанційних пунктів доступу, що дозволяють значно спростити доступ до безоплатної правової допомоги задля задоволення потреб у правових послугах не тільки жителів Сумщини, але й територіальних громад. Графіки виїзних прийомів у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», роботи дистанційних та мобільних пунктів доступу оприлюднено на веб-сайті Регіонального центру http://sumy.legalaid.gov.ua/ua/.
У приймальній Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти кожен відвідувач може детально ознайомитися з рядом буклетів із правової тематики, у тому числі за проектом «Я МАЮ ПРАВО!».
По завершенні учасникам заходу повідомлено про Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103, інформовано про місцезнаходження Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області та Сумського місцевого центру з надання БВПД та поширено інформаційні буклети «Що таке безоплатна вторинна правова допомога та як її отримати?», «Бюро правової допомоги: ваш юридичний провідник», візитівки-календарі Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області, адреси місцевих центрів та бюро правової допомоги, різнотематичні буклети за проектом «Я МАЮ ПРАВО!».
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.