назад

Які права дітей найчастіше порушуються в Україні

1Сьогодні в рамках Всеукраїнського тижня права вийшла в ефір програма «Гарний вечір без обмежень» на обласному радіо «Таврія», в якій начальниця відділу Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко разом з ведучою Юлією Шейко говорили про права дитини, досліджували актуальність проблематики, аналізували статистику, обмінювалися думками.

Дитина – повноцінна особистість, яка має права і свободи, що задекларовані кожною цивілізованою країною. Але в реальному житті регулярно відбуваються ситуації порушення прав дитини, причому самі порушники навіть не усвідомлюють цього. Парадоксально, але частіше порушення прав дитини відбуваються в сім´ї.

2Чи достатньо дорослі піклуються про права дітей? Які проблеми хвилюють підлітків? Чи потерпають вони від агресії в навчальних закладах? З якого віку дитина може працювати? – питання, на які звернула увагу гостя студії, нагадавши слухачам, що міжнародний правовий документ, у якому закріплені ґарантії прав дитини, – це Конвенція ООН про права дитини, яка ратифікована Україною.

Не оминула уваги спікера й така проблема, як дитяча смертність, неналежне забезпечення права дитини на охорону здоров´я, бо, на глибоке переконання Олени Іпатенко, «оздоровлення дітей – складова гармонійного розвитку особистості».

Більш детально – в програмі «Гарний вечір без обмежень» з Юлією Шейко:

https://drive.google.com/open?id=16-HhUYRC3P47G4lwGwTbTglPf1juyq2S

По завершені передачі Олена Іпатенко вручила творчому колективу телерадіокомпанії буклети системи БПД «Захист прав дитини» та «Протидія домашньому насильству», які в рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» розроблені Міністерством юстиції України.