назад

13754693 503458586511769 6490318396222976932 n

Фахівці Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги розповіли про надання учасникам бойових дій та їхнім дітям пільг при вступі до навчальних закладів та отримання  кредиту.

Працівниками  Кременецького місцевого центру начальником відділу попередньої роботи з клієнтами Тетяною Точинською та начальником відділу надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами Наталією Бобрик спільно з головою  ГО «Спілка учасників бойових дій АТО Кременецького району» Іваном  Білосевичем  провели  виїзний прийом.

Осіб, які звернулися до консультаційного пункту, цікавили питання щодо надання учасникам бойових дій та їхнім дітям пільг при вступі до навчальних закладів та отримання  учасниками бойових дій кредиту.

По першому питанню надано роз’яснення, що  пільги щодо вступу надаються особам, визнаним учасниками бойових дій, їхнім дітям, дітям, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) в районі проведення АТО, бойових дій або збройних конфліктів чи помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих в районі проведення АТО, бойових дій або збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, отриманого в період участі в АТО, дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час масових акцій громадянського протесту.

Зокрема, держава забезпечує учасникам бойових дій та їхнім дітям, у тому числі дітям, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, державну цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах.

Державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти надається у вигляді:

– повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;

– пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;

– соціальної стипендії; –  безоплатного забезпечення підручниками;

– безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;

– безоплатного проживання в гуртожитку; –  інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти зазначеним категоріям громадян визначаються Кабінетом Міністрів України.

По питанню отримання кредиту надано роз’яснення, що згідно п. 15 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасниками бойових дій надаються  позики  на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва. Зазначені позики надаються у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Отримати відповіді на запитання, які стосуються безоплатної правової допомоги можна зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України із стаціонарних та мобільних телефонів).