Юристи системи безоплатної правничої допомоги розпочали навчання на курсі Програми Ради Європи HELP «Дискримінація та боротьба з расизмом, ксенофобією, гомофобією та трансфобією». Його запустили спільно з Вищою школою публічного управління та Вищою школою адвокатури для держаних службовців та адвокатів.
Курс триватиме 2,5 місяці і включає:
- дослідження проблеми дискримінації, з якими стикаються різні спільноти, а також ключові терміни та визначення;
- аналіз положень українського законодавства, яким заборонено дискримінацію, та європейське антидискримінаційне право;
- обговорення проблем дискримінації з національними та міжнародними експертами;
- вивчення досвіду інших країн;
- здобуття практичних навичок протидії дискримінації.
У перший день навчання учасникам презентували платформи HELP та Проєкту Ради Європи «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України, у тому числі під час війни».
Також обговорили дискримінацію за національною ознакою та реалізацію права на безоплатну правничу допомогу представників національних меншин в Україні. Так, заступниця директора Координаційного центру з надання правничої допомоги Наталія Марчук розповіла про специфіку звернень ромської та кримськотатарської національних меншин по правничу допомогу. Та про участь у пілотному проекті щодо документування осіб з числа ромської національної спільноти й напрацювання юридичних механізмів для спрощення цієї процедури і досвід системи БПД у посиленні своєї спроможності щодо ефективного супроводу справ, пов’язаних із дискримінацією, навела приклади успішного розгляду справ у суді.