назад

З нагоди відзначення Дня Збройних Сил України відбувся правопросвітницький захід у 77-му Центрі морально-психологічної підтримки ОК “Північ”

6 грудня директор Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Ірина Протченко, директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко провели круглий стіл на тему : «Трудові гарантії та пільги для військовослужбовців».

На початку зустрічі Ірина Протченко та Володимир Бобруйко привітали наших захисників із Днем Збройних Сил України та побажали всім скорішої перемоги.

Під час зустрічі було обговорено питання щодо подальшої співпраці з військовослужбовцями , а також право на збереження стажу роботи, отримання грошового забезпечення, на щорічну відпустку, охорону праці та право на захист.

Право на збереження стажу роботи

За мобілізованими військовослужбовцями зберігається їх місце роботи, а час проходження військової служби зараховується до страхового стажу.

01 липня 2022 року внесено зміни до статті 119 КЗпП, а саме було виключено положення щодо збереження середньої заробітної плати за місцем роботи працівника на час призову на військову службу.

Право на отримання грошового забезпечення:

  • Посадовий оклад, оклад за військовим званням;
  • Щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);одноразові додаткові види грошового забезпечення;
  • Інші виплати які не мають постійного характеру.
  • Право на щорічну відпустку

Під час воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу на проїзд до місця проведення відпустки та назад,але не більше двох діб в один кінець.

Право на охорону праці:

  • охорону здоров’я та медичну допомогу;
  • безоплатну для учасників бойових дій психологічну,
  • медико-психологічну реабілітацію,г
  • рошову допомогу на оздоровлення.

У зв’язку з хворобою військовослужбовцю надається відпустка для лікування із збереженням грошового та матеріального забезпечення на підставі висновку військово-лікарської комісії. Тривалість такої відпустки залежить від характеру захворювання.

Право на захист

Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, тобто на допомогу в складанні процесуальних документів (позовних заяв) та представництво їхніх інтересів у суді.

Також нагадуємо наш єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103. Який діє (цілодобово)