назад

Жителі Збаразького районну отримали правової консультації по питанню реєстрації місця проживання/перебування

14316980 522705897920371 2305974237490837520 nФахівці Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – начальник відділу правової інформації та консультацій Тетяна Точинська, заступник начальник відділу надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами Ірина Бурченюк  та начальник відділу персоналу, інформаційної та матеріальної  інфраструктури Петро Гуменюк,   з метою розширення доступу до БПД жителів  Збаразького  району, 14 вересня 2016 року провели ряд заходів : виїзні  прийоми у Заруднянській  і Коханівській сільських  радах  Збаразького району  та  зустріч з працівниками Заруднянського стаціонарного  геріатричного відділення Збаразького районного комунального територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

До консультаційних пунктів, які було відкрито у вищезазначених сільських  радах  зверталися відвідувачі з різноманітними питаннями: чи можливо оскаржити заповіт, які строки для прийняття спадщини та поновлення уже пропущеного строку для прийняття спадщини, як зареєструватися за  місцем проживання. Усі відвідувачі отримали правову допомогу.

Зокрема, щодо реєстрації місця проживання , особі надано роз’яснення, що  згідно постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.

Громадяни України, а також іноземці чи особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.

Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.

Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою.

Для реєстрації місця проживання особі необхідно подати документи:

1.  заяву;

2.  документ, до якого вносяться відомості про місце проживання;

3.  квитанцію про сплату адміністративного збору (11 грн. 72 коп.);

4.  документи, що підтверджують:

– право на проживання в житлі (наприклад, ордер, ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення тощо);

– право на перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особ;

– довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі або закладі (для осіб, які перебувають на обліку у цих установах або закладах);- проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, – довідка про проходження служби у військовій частині (для військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби);

5. військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);

6. заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 11 (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання);

7. документ, що посвідчує особу представника/Документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини – батьками (усиновлювачами) (у разі подання заяви представником особи).

Фахівці Кременецького місцевого центру в ході проведення зустрічі з працівниками Заруднянського стаціонарного геріатричного відділення Збаразького районного комунального територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) ознайомили присутніх  з роботою центру та основними положеннями Закону України «Про безоплатну правову допомогу», зокрема із суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу, зазначеними у статті 14 Закону та надали вичерпний перелік  документів, які необхідно подати  для отримання такої допомоги.

А також розповіли про те, що з 1 вересня 2016 року у місті Збараж розпочав  свою роботу відділ « Збаразьке бюро правової допомоги» Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

На завершення присутні отримали буклети з інформацією про безоплатну правову допомогу.