назад

Зустріч з адвокатами, що долучаються до роботи у системі БПД, відбулася у Дніпрі

13 грудня  конференц-залу правового клубу PRAVOKATOR. Дніпро вщент  заповнила більшість з більш ніж 50-ти адвокатів, які пройшли цьогорічний конкурс, та починають співпрацювати з центрами БВПД Дніпропетровщини. Вони завітали на зустріч з керівництвом Регіонального центру з надання БВПД у Дніпропетровській області аби дізнатися про деталі майбутньої роботи.

Адвокатів привітала виконуюча обов’язки директора Регіонального центру з надання БВПД у Дніпропетровській області Ніна Григорівна Тутова. Вона також розповіла правникам про історію та сьогодення системи БПД й особливості їх співпраці з нею. Зокрема вона зупинилася на впровадженні у системі пілотного проекту щодо централізованого прийняття повідомлень про затримання, опрацювання постанов/ухвал про залучення захисника для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії та призначення адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу затриманим, підозрюваним, обвинуваченим.

Цього року ми маємо дещо незвичний склад адвокатського поповнення у регіоні, обумовлений війною. Більшість з так званих новобранців системи БПД області – вимушено переміщені особи, колишні мешканці Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей. Багатьом з них довелося змінити не тільки міста, але й напрямок юридичної діяльності. Та під час конкурсу усі вони продемонстрували високий рівень знань, досвіду, адвокатських навичок. І комісія обрала кращих. Залишилося подивитися на новачків у роботі, – зазначає Ніна Григорівна.

На питаннях, що стосуються стандартів якості, якими мають керуватися адвокати при наданні безоплатної вторинної правової допомоги затриманим, підозрюваним, обвинуваченим і засудженим у кримінальному процесі та суб’єктам права на таку допомогу у цивільному та адміністративному процесах, представництві інтересів потерпілих й свідків, які мають право на БВПД, у кримінальному процесі, а також на організаційних – зокрема, про підписання контрактів, звітність, порядок видачі доручень і графіку чергувань акцентувала увагу під час зустрічі начальниця відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Ірина Мазана. А провідна юристка цього ж відділу Анастасія Безсажна розповіла про особливості складання актів та їх подання до РЦ, порядок відповідних виплат.

Ми добре розуміємо, що відразу адвокатам, які тільки розпочинають  свою співпрацю з нашою системою, буде складно запам’ятати усі нюанси, зокрема, того ж документообігу. Тож ми запропонували їм свою всебічну допомогу на перших кроках їх роботи з нами, так би мовити, широко відкрили двері РЦ для новобранців. Досвід попередніх років підтверджує, що це вірний шлях для подальшої плідної сумісної діяльності»,  – коментує Ірина Мазана.

По тому, з якою увагою слухали адвокати все, про що їм говорили представники Регіонального центру, скільки питань ставили, наскільки всебічно прагнули дізнатися про свої майбутні  обов’язки та тонкощі їх виконання можна судити про їх значну зацікавленість у співпраці з системою БПД Дніпропетровщини та подальшу сумлінну роботу у її складі.

Війна примусила мене переїхати з окупованого Сєверодонецька до Дніпра. Я знайшов тут прихисток, але довелося дещо змінити напрямок юридичної діяльності – з викладацького й адвокатського на чисто адвокатський. Співпраця з системою БПД для мене – новий досвід. Та у першу чергу мені хотілося б надавати допомогу таким же переселенцям, як і я, відстоювати свої права. Тож я впевнений, що зробив правильний вибір», зазначає адвокат Віктор Фоменко.

Крім цього, під час зустрічі адвокати дізналися про можливість отримувати корисну практичну інформацію від системи надання безоплатної правової допомоги, шляхом участі у навчальних заходах мережі правових клубів PRAVOKATOR та використання в роботі сформованої в системі бази знань. Так, керівниця правового клубу PRAVOKATOR.Дніпро Ярослава Цуканова, розповіла про діяльність мережі правових клубів у напрямку навчання та розвитку в системі БПД:

“Мережа правових клубів PRAVOKATOR постійно працює над актуалізацією навчальних потреб та наповненням бази знань для юристів та адвокатів. Ми залучаємо експертів з різних галузей права та сфер діяльності, разом з якими під час онлайн-заходів, тренінгів чи практичних сесій шукаємо відповіді на проблемні питання, що турбують українців в умовах війни. Також на платформі дистанційного навчання системи БПД розміщено десятки курсів для адвокатів з практичним матеріалом, які постійно оновлюються та які вони можуть використовувати вже сьогодні під час захисту прав клієнтів”.