У 2019 році донька Ольги загинула в ДТП. Тоді відкрили кримінальне провадження, в якому жінка отримала статус потерпілої.
Суд визнав водія автомобіля винним у вчиненні злочину, адже він керував автомобілем на підпитку. Та призначив покарання у позбавлення волі строком на 4,5 роки з позбавленням права керувати транспортними засобами на 3 роки.
Під час судового розгляду водій повністю визнав свою провину, покаявся та обіцяв сплатити матері загиблої 500 000 грн як компенсацію моральної шкоди. Виплати мали відбуватися поступово: 50 000 грн до 2 липня 2020 року, надалі по 8 000 грн щомісячно до 2 червня 2025 року. Про це він написав розписку в присутності свідків.
Суд взяв до уваги такі дії обвинуваченого і замість реального покарання призначив іспитовий строк 3 роки. Тобто після суду винуватець фактично вів звичне життя, як і до аварії.
Однак сплачував обіцяні кошти чоловік лише до вироку суду. Загалом сплатив лише 58 380 грн і більше на зв’язок з Ольгою не виходив.
По допомогу жінка звернулась до системи БПД в Одеській області.
Оскільки Ольга має низький дохід, держава гарантує їй безоплатне представництво інтересів у суді. Справу доручили адвокатці Анастасії Фунтасовій, яка співпрацює з системою БПД.
Адвокатка вивчила обставини справи та підготувала позовну заяву до суду, в якій просила стягнути з водія автівки недоплачену моральну шкоду у сумі 441 620 грн.
Відповідач подав до суду заяву про застосування строків давності, в якій просив суд відмовити в задоволенні позову, через те, що Ольга пропустила трирічний строк звернення до суду за даними вимогами.
Оскільки вважає, що перебіг позовної давності розпочався із моменту набуття ним статусу підозрюваного у кримінальному провадженні, а саме з 11 грудня 2019 року, а з позовною заявою про стягнення моральної шкоди Ольга звернулася до суду лише 28 вересня 2023 року.
Однак суд підстав для цього не встановив, адже відповідач своєю розпискою, де визначив щомісячні платежі до 2025 року, а також здійснивши перші виплати, визнав це зобов’язання та його реальність. Чим перервав перебіг строку позовної давності.
Адвокатка довела в суді, що Ольга переживає постійні душевні страждання після смерті доньки. Жінка позбавлена можливості матеріальної та моральної підтримки доньки у подальшому своєму житті та в старості, а відновити попередній стан життя позивачки неможливо.
Суд позов задовольнив частково – зобов’язав стягнути з винуватця аварії 400 000 гривень моральної шкоди на користь Ольги, а також судовий збір в розмірі 6000 грн на користь держави.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 511/3030/23