назад

Адвокат домігся розірвання договору підряду, стягнення оплачених коштів та відшкодування завданої моральної шкоди на користь клієнтки центру

Що робити тоді, коли недобросовісний підприємець порушив Ваші права споживача та наніс як матеріальну, так і моральну шкоди? Надзвичайно важливими в такій ситуації є подальші кроки щодо відстоювання та захисту споживачем своїх прав. Ця історія про те, як жінка за допомогою адвоката, який співпрацює із Сарненським МЦ, відстояла свої права споживача, що були порушені недобросовісним підприємцем.

Звернувшись до Сарненського місцевого центру, пані Ірина (ім’я клієнтки змінено) повідомила про свою проблему: вона уклала договір з фізичною особою-підприємцем на виготовлення меблів. Однак, сплативши завдаток та повну вартість, пані Ірина не отримала свого замовлення. Відтак, вона мала намір стягнути на свою користь з підприємця 18 777 грн., сплачених на виконання умов договору про надання послуг 375 грн. 54 коп. штрафу, 5 000 гривень на відшкодування моральної шкоди та понесені судові витрати, розірвавши вказаний вище договір.

Складення процесуальних документів було доручено адвокату системи БПД — Геннадію Михальцю, що діяв за дорученням Сарненського МЦ з надання БВПД.

Дії адвоката системи БПД:

Складення позовної заяви про розірвання договору підряду, стягнення оплачених коштів та відшкодування завданої моральної шкоди.

Результат:

У ході судового розгляду було встановлено, що підприємець порушив прийняті на себе зобов’язання щодо виготовлення меблів на замовлення, а це є підставою для стягнення завданих збитків. Статтею 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені законом, зокрема, розірвання договору, сплата неустойки, відшкодування збитків та моральної шкоди.

З огляду на надані докази, Сарненський районний суд Рівненської області вирішив задовольнити повністю позов пані Ірини – розірвати договір про надання послуг, стягнути з підприємця сплачені 18 777 грн, 375 грн 54 коп. штрафу, передбаченого умовами договору, а також 5 000 грн за відшкодування моральної шкоди.

 

Довідково:

Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про захист прав споживачів» – споживач має право відмовитись від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов’язань за договором.

Пунктом 6.3 договору № 104/14, укладеного 3 вересня 2014 року сторонами, передбачено, що договір може бути розірваний за взаємною згодою сторін. Одностороннє розірвання договору можливе лише у випадках, передбачених цим договором та законодавством України.

Статтею 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені законом, зокрема розірвання договору, сплата неустойки, відшкодування збитків та моральної шкоди.

Крім цього, пунктом 5.4 договору № 104/14 передбачено, що за одноразову необґрунтовану відмову від виконання своїх зобов’язань винна сторона сплачує іншій стороні штраф у розмірі 2%.

Згідно із ст.526 ЦК України зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору.

Із змісту ч.2 ст.22 Закону України «Про захист прав споживачів» вбачається, що при задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди.

Відповідно до ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.