До Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за рекомендацією іншої особи звернулася громадянка Х., котра підпадає під категорію суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу, що передбачено ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», а саме: особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України “Про прожитковий мінімум” для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, для надання правової допомоги у цивільній справі про виселення гр. Х. з житлового приміщення, у зв’язку з неможливістю сумісного проживання.
Центром прийнято рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та видано доручення № 301/277-16 від 11 листопада 2016 року адвокату Олександру Клубуку.
У своєму зверненні до Центру Клієнтка просила правової допомоги у справі щодо виселення громадянина Х. з житлового будинку, в зв’язку з неможливістю сумісного проживання з колишнім чоловіком.
Будинок, в якому проживає Клієнтка з неповнолітніми дітьми, вона успадкувала від батьків і він належить їй на праві власності. Також додатково повідомила, що колишній чоловік, шлюб з яким розірвано ще у 2013 році, на неодноразові прохання про виселення його з помешкання, продовжує проживати в будинку та своєю негативною поведінкою робить життя з ним неможливим. У зв’язку з наведеним громадянка Х. самостійно подала заяву до Луцького міськрайонного суду про виселення чоловіка із займаного ним приміщення та змушена була звернутись за правовою допомогою до Луцького місцевого центру.
Адвокатом та Клієнткою в судовому засіданні позовні вимоги підтримано з підстав викладених у позовній заяві. Додатково суду громадянка Х. пояснила, що не в змозі більше терпіти асоціальну поведінку колишнього чоловіка, який змушував її з дітьми жити в постійному страху фізичної розправи над ними.
Адвокатом Олександром Клубуком до матеріалів справи приєднані характеристики на неповнолітніх дітей, в яких зазначено, що вихованням та утриманням малолітніх дітей займається мама – громадянка Х.
За клопотанням адвоката Олександра Клубука судом залучено Луцький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для надання висновку оцінки потреб дітей, які проживають у вказаному жилому приміщенні. Наданий висновок підтверджував наведені у судовому засіданні адвокатом Клубуком О.П. аргументи про те, що відповідач створює неможливі умови для проживання з дітьми в силу своєї негативної поведінки, яка впливає на їх розвиток.
Також адвокатом долучено до матеріалів справи акт обстеження матеріально-побутових умов неповнолітніх, яким додатково підтверджено факт створення відповідачем неможливих умов для проживання дітьми, оскільки останній своєю негативною поведінкою здійснює психологічне насильство над дружиною.
Разом з тим, адвокатом зібрані та надані до суду докази про неодноразове звернення Клієнтки в поліцію з повідомленнями про протиправну поведінку відповідача, в яких зазначалась інформація про проведення профілактичних бесід виховного характеру з відповідачем про недопустимість зловживання спиртними напоями та ведення антигромадського способу життя в майбутньому.
Під час розгляду даної справи в суді адвокатом доведено факт систематичного вчинення відповідачем дій, які унеможливлюють спільне проживання з громадянкою Х. в одному помешканні, а також безрезультатність застосованих до нього заходів профілактичного впливу.
Рішенням Луцького міськрайонного суду від 21 листопада 2016 року позовні вимоги Адвоката та Клієнтки задоволено в повному обсязі. Прийнято рішення про виселення відповідача з жилого приміщення, яке належить позивачці на праві приватної власності.
Довідково:
До Луцького місцевого центру з надання БВПД можна звернутися за адресою: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7, або зателефонувавши на номер: (0332) 77-07-17.