До Золотоніського бюро правової допомоги звернувся пан Олег, який розповів, що він засуджений за вчинення кримінального правопорушення та вироком суду йому призначено відбування покарання з випробуванням, зараз чоловік перебуває на обліку в Золотоніському районному секторі філії ДУ «Центр пробації» у Черкаській області.
Звільнення від відбування покарання з випробуванням полягає у звільненні засудженого судом від основного покарання за умови, що він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов’язки. Тривалість іспитового строку та обов’язки, які покладаються на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням, визначаються судом.
У разі вчинення засудженим протягом іспитового строку нового злочину суд призначає йому покарання за правилами, передбаченими в статтях 71, 72 Кримінального кодексу України.
Будучи свідомим громадянином та розуміючи всі наслідки, які можуть настати в разі вчинення нового правопорушення, пан Олег дотримувався всіх обов’язків покладених на нього судом: офіційно працював, згідно визначеного графіку з’являвся для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації.
Однак, у січні 2022 року з його заробітної плати почалися відрахування, у зв’язку із примусовим виконанням постанови про адміністративне правопорушення. Примірник же самої постанови чоловік отримав лише у лютому 2022 року.
Згідно постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення на пана Олега було накладено адміністративний штраф у сумі 170 грн.00 коп, нібито зате, що він у жовтні 2021 року о 01 год 05 хв в одному з магазинів міста Золотоноша перебував без захисної маски під час дії карантину, чим порушив постанову КМУ від 09.12.2020 № 1236, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст.44-3 КУпАП.
Пан Олег скаржився, що він ніколи не був у цьому магазині та навіть не знає де він точно знаходиться, так як проживає в іншій частині міста. Також він повідомив, що підпис наявний на постанові йому не належить.
Аби допомогти пану Олегу у Золотоніському місцевому центрі призначили адвоката Юрія Побиванця. Адвокат підготував позовну заяву про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та в подальшому представляв інтереси пана Олега в суді.
Обгрунтовуючи позовні вимоги, адвокат посилався на те, що оскаржувана постанова винесена усупереч норм КУпАП, оскільки в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відповідно до оскаржуваної постанови відсутні докази вчинення позивачем інкримінованого йому порушення постанови Кабінету Міністрів України. А як зазначено у пункті 30 постанови Верховного Суду від 08 липня 2020 року у справі №463/1352/16-а, в силу принципу презумпції невинуватості, що підлягає застосуванню у справах про адміністративні правопорушення, всі сумніви щодо події порушення та винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведені подія та вина особи мають бути прирівняні до доведеної невинуватості цієї особи.
Рішенням Золотоніського міськрайонного суду постанову про адміністративне правопорушення, винесену відносно пана Олега, було скасовано.
Отож, завдяки якісним професійним діям та правильній правовій позиції адвоката, що співпрацює із системою БПД були захищені права пана Олега та поновлено його чесну репутацію.
Справа № 695/481/22