До Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася пані Г., яка потребувала допомогти у справі щодо захисту інтересів свого неповнолітнього сина.
Клієнтка розповіла, що тривалий час зустрічалася з гр. В. Від вказаних стосунків у 2018 році народилася дитина – син А. Оскільки пані Г. не перебувала в офіційно зареєстрованому шлюбі з гр. В., то запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень було проведено за прізвищем та громадянством матері, ім’я та по батькові записано за вказівкою матері, що відповідає ч.1 ст. 135 СК України.
З часу народження дитини гр. В. всіляко ухилявся від надання будь-якої допомоги, необхідної для розвитку дитини, тому пані Г. вимушена була самотужки займатися вихованням.
З метою захисту інтересів малолітнього сина, який в paзi визнання гр. В. батьком, матиме права та обов’язки, передбачені чинним законодавством України, у тому числі й право на отримання вiд батька аліментів до досягнення дитиною повноліття (ст. 180 СК України).
Для надання безоплатної вторинної правової допомоги Голопристанський місцевий центр призначив клієнті адвоката Вікторію Вікторівну Коваленко (доручення 16-2019 від 31.01.2019 року).
Вивчивши матеріали справи, адвокат звернулася до суду з позовом про визнання батьківства, підтверджуючи вищенаведене письмовими доказами: свідоцтвом про народження дитини, довідкою про склад ciм’ї, висновком судово-генетичної експертизи, клопотання про проведення якої було заявлено додатково, поясненнями cвідків, клопотання про виклик яких було заявлено додатково.
Відповідно до ст. 125 СК України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини, за рішенням суду.
За правилами ч.1 ст.126 СК України, походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так i після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Такий позов може бути пред’явлений матір’ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.
Рішенням Голопристанського районного суду Херсонської області від 12.04.2019 року позовні вимоги пані Г. задоволено в повному обсязі, а гр. В. визнано батьком малолітньої дитини.