Ігор має інвалідність та попри це він знайшов можливість долучатися до захисту своєї батьківщини — у травні 2022 року чоловік вступив до Добровольчого формування Лебединської міської територіальної громади №1. Він здійснював охорону одного з об’єктів критичної інфраструктури.
Однак, восени 2022 року охорону з об’єкта зняли, отож Ігор здав зброю. В подальшому до служби його не залучали.
У листопаді 2022 року за ініціативою командира добровольчого формування контракт з чоловіком припинили.
Ігор, вважаючи це рішення протиправним і таким, що порушує його права та інтереси, звернувся до Охтирського бюро правової допомоги.
Оскільки середньомісячний дохід чоловіка не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти його інтереси у суді доручили адвокату, що співпрацює з системою БПД, Ярославу Колоусову. Він зібрав необхідні документи, склав та подав до суду позовну заяву про визнання рішення командира Добровольчого формування територіальної оборони протиправним, скасування його та зобов’язання вчинити певні дії — поновити Ігоря у складі формування.
Підстави для припинення контракту визначені у Положенні про добровольчі формування територіальних громад.
У позові адвокат зазначив, що у зв’язку з відсутністю цих підстав, рішення про розірвання контракту з добровольцем територіальної оборони Ігорем — незаконне, а тому підлягає скасуванню, а контракт – поновленню.
Суд, взявши до уваги всі докази, задовольнив позов клієнта, визнав протиправним та скасував рішення командира добровольчого формування Лебединської міської територіальної громади та зобов’язав його поновити Ігоря у складі добровольчого формування Лебединської міської територіальної громади.
Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 480/2899/23.