Домашнє насильство – ганебне явище, що на жаль ще, має місце в нашому суспільстві. Щорічно більше мільйона українок стикаються з фізичною чи сексуальною агресією в сім’ї (дані дослідження, проведеного Інститутом демографії і соціальних досліджень за замовленням Фонду народонаселення ООН). Проте, непоодинокі випадки, коли саме представниці прекрасної половини людства виступають в ролі агресора, і тоді вже чоловікам доводиться шукати захисту в поліції та судах.
Ця історія про те, як чоловік звинуватив свою колишню дружину у вчиненні над ним сімейного насильства. А ось чи зміг він це довести?
Ще наприкінці осені минулого року пані Ольга (ім’я змінено) вирішила забрати деякі свої речі з будинку, де перебував її колишній чоловік. В будинку до якого вона прийшла перебував її колишній чоловік. Зі слів жінки, прохання винести речі він проігнорував, натомість почав себе грубо поводити. А вже через декілька днів до пані Ольги завітав дільничний поліцейський та вручив жінці протокол, в якому зазначалось, що вона вчинила домашнє насильство щодо колишнього чоловіка.
До адміністративної відповідальності поліція хотіла її притягнути за ч.1 ст. 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) . Санкція статті передбачає накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.
Захищати жінку взявся адвокат, що співпрацює з системою БПД, Арсен Протопович.
У суді захисник подав заперечення на протокол про вчинення адміністративного правопорушення, де просив провадження у справі про притягнення до відповідальності пані Ольги закрити у зв’язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Адвокат наполягав, що матеріали справи не містять достатньої кількості належних та допустимих доказів, які б вказували на вчинення жінкою дій, зазначених у диспозиції ч.1 ст. 173-2 КУпАП та настання для потерпілої особи наслідків, зазначених у цій статті.
Зрештою, вивчивши усі матеріали справи, Рівненський районний суд постановив закрити провадження про адміністративне правопорушення, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.