Судовий наказ про стягнення боргу за спожитий газ став для Анатолія неприємний сюрпризом. Відповідно до цього наказу з чоловіка на користь ТОВ «Хмельницькгаз Збут» мали стягнути понад дві тисячі гривень.
Позаяк жодної заборгованості в Анатолія бути не могло, адже він справно сплачує за комунальні послуги, чоловік одразу звернувся до Старокостянтинівського бюро правової допомоги.
За словами клієнта, він не мав можливості надати свої пояснення та заперечення, коли ухвалювали рішення про стягнення з нього боргу, адже справу розглядали в порядку наказного провадження.
«Квитанції про сплату за спожитий газ, які надав Анатолій, свідчили про повну необґрунтованість вимог стягувача. Зважаючи на короткий термін, встановлений на оскарження, ми невідкладно подали до суду заяву про скасування судового наказу», – розповідає завідувачка Старокостянтинівського бюро правової допомоги Олена Шмагалова.
Зазначимо, що відповідно до частини 1 статті 170 Цивільного процесуального кодексу України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу.
Оскільки складена юристкою заява була обґрунтованою, а надані докази – переконливими, суд ухвалив рішення на користь Анатолія: скасував раніше виданий судовий наказ про стягнення заборгованості за спожитий газ.
Переглянути ухвалу суду в справі № 683/145/23 можна у Єдиному державному реєстрі судових рішень.