назад
18.04.24

Борг погасила, а арешт на майно залишився — зверталися до суду

Майже 20 років тому Ірина була підприємицею і заборгувала підприємству–постачальнику велику суму. Внаслідок цього частину її домоволодіння було арештовано та накладено заборону на його відчуження. У 2007 році вона повністю погасила борг, але не проконтролювала зняття арешту з майна.

У 2023 році Ірина вирішила подарувати свою частину будинку сину. Для укладення договору дарування вона звернулась до нотаріуса але з`ясувалося, що в Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна чверть домоволодіння, яка їй належить, досі значиться арештованою.

Ірина зберегла квитанції про плату боргу, тож з ними звернулася до виконавчої служби, щоб зняти арешт. У відповідь отримала лист, де зазначалося, що зняти арешт неможливо, тому що дані про виконавче провадження відсутні в автоматизованій системі виконавчих проваджень, а паперові матеріали згідно «Правил ведення діловодства та архіву в органах державної виконавчої служби та приватними виконавцями» зберігаються 3 роки.

Щоб захистити своє право користуватися власним майном Ірина звернулася до системи БПД — Бобровицького бюро правничої допомоги.

Жінка, як власниця земельної ділянки у сільській місцевості*, на час звернення до бюро мала право на безоплатну вторинну правничу допомогу.

Представляти її інтереси в суді доручили юристці Анні Рябенко.

Враховуючи те, що державна виконавча служба позбавлена можливості зняти арешт із майна без відповідного рішення суду, вона підготувала та подала до суду позовну заяву про зняття арешту з нерухомого майна.

Суд задовольнив позовну заяву повністю та зняв арешт з частини домоволодіння. Тепер Ірина зможе укласти договір дарування.

 Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень № 927/1480/23.

*З 3 серпня 2023 року власники земельних ділянок не мають права на безоплатну допомогу зі зверненням до суду — клієнтка звернулася раніше, до зміни законодавства.