Галина – внутрішня переселенка у межах Білопільського району Сумщини. У лютому 2022 року вона була вимушена покинути рідний дім, який знаходився на відстані 3 км від кордону з рф, та переїхати в місто Білопілля.
Коли прийшов час оформляти пенсію, Галина звернулася до територіального відділення Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком, проте їй відмовили.
Причина відмови – невідповідність даних. Так, у трудовій книжці жінки та архівних довідках, прізвище та ім’я, не відповідають її паспортним даним.
Щоб захистити своє право на пенсійне забезпечення вона звернулася до Білопільського бюро правової допомоги.
Галина, як внутрішня переселенка, має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.
Представляти її інтереси у суді доручили юристці Аллі Усенко.
Перш за все вона направила запит до Білопільського трудового архіву з проханням внести зміни в архівні довідки, що стосувалися у прізвище та ім’я клієнтки, але їй відмовили.
Оскільки виправити помилки у написанні ПІБ в документах у позасудовому порядку неможливо, юристка склала та подала до суду заяву про встановлення юридичного факту належності правовстановлюючих документів, а саме трудової книжки та архівних довідок.
Суд задовольнив позовні вимоги клієнтки системи БПД у повному обсязі та встановив юридичний факт належності її трудової книжки та архівних довідок. Тепер Галина зможе повторно подати документи на призначення пенсії за віком.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 573/2278/23.
Довідково. Відповідно до Цивільно-процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові, місцем і часом її народження, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно до пункту 26 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637 якщо ім’я, по батькові та прізвище, які зазначені в документі, що підтверджує трудовий стаж, не збігаються з ім’ям, по батькові або прізвищем особи за паспортом або свідоцтвом про народження, факт приналежності цього документа може бути встановлено у судовому порядку.