Ользі Андріївні 60 років. Вона все життя офіційно працювала, сплачувала податки й була впевнена, що має необхідний страховий стаж для виходу на пенсію.
Отже, досягнувши пенсійного віку, вона звернулася до територіального відділення Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком, але отримала відмову.
Справа в тому, що прізвище, зазначене на титульній сторінці її трудової книжки, не відповідає паспортним даним. Така ж проблема була і з довідкою про заробітну плату для обчислення пенсії.
Через ці розбіжності пенсійний орган не зарахував Ользі Андріївні страховий стаж і відмовив у призначенні пенсії.
Оскільки проблему жінки можна вирішити лише у судовому порядку, жінка звернулася по допомогу до Ічнянського бюро правничої допомоги.
Середньомісячний дохід клієнтки не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, тож вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу.
Представляти її інтереси у суді доручили юристці бюро Олені Кисиленко.
Вона ознайомилася з матеріалами справи, підготувала та подала до суду заяву про встановлення факту належності правовстановлюючих документів.
«У цій справі було багато нюансів, адже в різних документах були різні помилки в написанні. Тому ми зібрали максимум документів, які підтверджували ці факти, та надали їх як доказ до суду», — коментує юристка Олена Кисленко.
Суд розглянув матеріали справи та задовольнив позовні вимоги клієнтки у повному обсязі, встановивши факт належності трудової книжки та довідок про заробітну плату для обчислення пенсії.
Завдяки рішенню суду клієнтка зможе скористатися своїм правом на пенсію.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 733/2532/24