Останні 6 років пан Василь із своєю родиною доглядали самотню 83 річну пенсіонерку. Жінка мала багато захворювань, в тому числі і психічного характеру, а отже потребувала постійного догляду та лікування. Близькі родичі не бажали доглядати стареньку та не заперечували, щоб її забрав до своєї родини далекий родич Василь. Більше того, весь цей час вони не цікавилися самопочуттям бабусі.
Після смерті жінки ніхто з її близьких родичів не претендував на спадщину померлої, яка, зокрема, складалась із земельних ділянок у Конотопському районі. Отож, чоловік звернувся до нотаріуса, щоб відкрити спадкову справу, але отримав відмову через відсутність документального підтвердження родинних зв’язків з померлою та доказів проживання з нею однією сім’єю понад 5 років.
Щоб захистити свої права спадкоємця він звернувся до Талалаївського бюро правової допомоги.
Пан Василь — власник земельної ділянки, що проживає у сільській місцевості, він має право на безоплатну вторинну правову допомогу. Отож, представляти інтереси клієнта у суді доручили завідувачці Талалаївського бюро правової допомоги Яні Мудревській.
Правичня узгодила з клієнтом правову позицію, зібрала докази, подала позов до суду, долучивши до заяви, довідки від Талалаївської і Дмитрівської селищних рад щодо поховання, адреси реєстрації та фактичного проживання померлої, а також письмові показання свідків.
«У судовій практиці про спадкування — непоодинокі випадки, коли право на спадщину мають не тільки діти, подружжя, члени родини чи особи, що проживали однією сім`єю без шлюбу, а й інші особи, які більше п’яти років проживали разом, були пов`язані спільним побутом, мали взаємні права та обов`язки. Це четверта черга спадкоємців за законом», — пояснює юристка Яна Мудревська.
Взявши до уваги докази, що підтверджували факт проживання родини Василя з пенсіонеркою однією сім’єю з 2017 року, та покази трьох свідків, суд задовольнив позов — тепер пан Василь зможе успадкувати земельні ділянки.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №747/84/23