назад
03.04.23

До суду – через одну цифру, або як юристка Липовецького бюро допомогла з оформленням пенсії

Громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення, передбачених законом України «Про пенсійне забезпечення». Тому кожен громадяни з часом звертається до органу Пенсійного фонду України аби оформити документи для отримання пенсійних виплат. Але інколи помилка в документах, навіть в одну літеру чи цифру може створити для людини значні проблеми, особливо якщо ці документи визначають трудовий стаж.

Знаючи про фаховий рівень працівників Липовецького бюро правової допомоги, місцевий житель Віктор відразу звернувся до правників за юридичними роз’ясненнями. Він розповів, що в його трудовій книжці дата народження зазначена 1960 р.н., тобто невірна, а в подальшому виправлена на 1962 р.н. – на вірну. Крім того, запис був зроблений російською мовою. Інформація відрізнялася від даних у свідоцтві про народження та паспорті заявника. Разом з тим, такі розбіжності в трудовій книжці позбавляють пана Романа можливості отримувати пенсію.

Допомогти Віктору отримати заслужені виплати взялася юристка бюро Олена Свірська, яка розуміла, що викладені обставини слугують підставою для звернення до суду.

Ухвалою суду відкрито провадження у справі та призначено її розгляд з викликом сторін, а Пенсійному фонду визначено строк для подання відзиву.

Отже, з урахуванням встановлених обставин та норм для їх правового регулювання, суд дійшов висновку, що вимога про встановлення юридичного факту про те, що трудова книжка, в якій зазначено російською мовою дату народження, а згодом виправлено на іншу дату, дійсно належить Віктору, ґрунтується на нормах чинного законодавства, а тому підлягає задоволенню.

Суд ухвалив рішення, що заяву пана Віктора про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, задовольнити.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 136/1543/22