Найкращі дочки та сини України боронять нашу землю. Віддаючи часом найцінніше – своє здоров’я чи навіть життя. Спробуємо з вами розібратись, як діяти та які документи необхідні для отримання одноразової грошової допомоги військовослужбовцю у випадку поранення, захворювання, контузії чи каліцтва та виплати родичам, рідним військового у разі його смерті. Основним документом для отримання компенсації, є висновок військово-лікарняної комісії, де зазначається причинний зв’язок травми, поранення, каліцтва чи смерті військового з проходженням військової служби. Для встановлення такого зв’язку, необхідно подати певний пакет документів.
Які документи необхідні зібрати військовослужбовцю для військово-лікарської комісії, у разі отримання ним травм, контузії, каліцтва під час проходження військової служби?
Військовослужбовцю необхідно звернутись до начальника Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України чи до начальника Регіональної штатної військово-лікарської комісії. З собою необхідно мати:
- Направлення або заяву на проведення військово-лікарняної комісії.
- Паспорт громадянина України та його засвідчена копія.
- Якщо ви належите до рядового чи сержантського складу необхідно пред’явити військовий квиток та його засвідчена копію, також довідку про проходження військової служби;
- якщо ви офіцер – посвідчення або військовий квиток офіцера запасу та його засвідчена копія та витяг з послужного списку.
- Всі наявні медичні документи, що характеризують стан вашого здоров’я до початку проходження військової служби, під час проходження військової служби та після звільнення.
- Документи військово-лікарської експертизи: свідоцтво про хворобу, довідка ВЛК, оригінали та їх засвідчені копії;
- Довідка про обставини травми або її засвідчена копія та/або засвідчена копія Акта про нещасний випадок.
- У разі участі в АТО (ООС) довідки військової частини про терміни безпосередньої участі в бойових діях, бойових діях на території інших країн, участі в ММО, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, випробуванні ядерної зброї, та їх засвідчені копії.
- Посвідчення учасника бойових дій та його засвідчена копія.
- Якщо ви приймали участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС або є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи необхідно пред’явити посвідчення та його засвідчену копія.
Які документи необхідно подати на військово-лікарняну комісію в разі загибелі військовослужбовця?
Рідні загиблого подають голові відповідної військово-лікарської комісії заяву, до якої долучаються документи:
- Свідоцтво про смерть та його засвідчена копія.
- Лікарське свідоцтво про смерть (довідка, де зазначається про причини смерті) та його засвідчена копія.
- За наявності, витяг з наказу командира військової частини про виключення військовослужбовця із списків частини, у зв’язку із його смертю.
- Сповіщення про смерть.
- Паспорт громадянина України та його засвідчена копія.
- Документ, котрий підтверджує родинний зв’язок із загиблим.
Важливо! Рідні можуть подати заяву про проведення військово-лікувальної комісії через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки чи на пряму голові відповідної ВЛК.
Завірити копії можна:
- нотаріально;
- військово-облікові документи завіряють посадові особи військових частин;
- заклади охорони здоров’я завіряють медичні документи, котрі видають.
Юридичну консультацію підготувала
фахівчиня Регіонального центру з надання БВПД
у Вінницькій області
Анастасія Семенюк