назад

Донці, яка чинила насильство щодо матері, видали обмежувальний припис

Буденне життя пані Ольги з Охтирки було сповнене нецензурною лайкою, погрозами фізичної розправи та постійними знущаннями з боку власної доньки. З цього приводу жінка неодноразово зверталася до місцевого відділення поліції, як результат — кілька складених адміністративних протоколів, які не допомогли зупинити домашнє насильство у родині.

У відчаї вона звернулася до Охтирського бюро правової допомоги, що на Сумщині.

Зі слів жінки юристи дізналися, що її донька часто зловживає спиртними напоями, а потім, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, систематично вчиняє домашнє насильство. Вона не лише ображає і намагається залякати матір, а часто піднімає руку на рідну людину та виганяє її з квартири, єдиним власником якої є пані Ольга. Користуючись правами, які є у власника житла, жінка зняла із задекларованого місця проживання доньку і просила залишити місце її проживання та переїхати жити в інше житло, яке також є у власності жінки. Однак, донька не виконала прохань матері та продовжила принижувати її честь та гідність. Тим самим, завдаючи шкоди як фізичному, так і психічному здоров’ю жінки.

Вислухавши клієнтку, надавати правову допомогу постраждалій від домашнього насильства вирішила заступниця начальника відділу надання безоплатної правової допомоги Марина Гаранжа.

«Така категорія справ, що пов’язана з домашнім насильством,  складна з моральної точки зору як для постраждалої особи, так і для її представника. Так, на представника покладається велика відповідальність, щодо об’єктивного обрання заходів тимчасового обмеження прав, зокрема, які стосуються обмеження права спільного проживання. Оскільки доволі часто у кривдника та постраждалої особи житло є спільним чи єдиним», — відмічає юристка Марина Гаранжа.

Отож, перш за все, юристка з’ясувала обставини справи, підтвердивши, що три постанови про притягнення до адміністративної відповідальності доньки-кривдниці, які підтверджують факт вчинення систематичних знущань, не змінили життєву ситуацію пані Ольги.

Потому, узгодивши правову позицію з клієнткою, вона склала заяву до суду про видачу обмежувального припису, зібрала докази, зокрема витяг із реєстру територіальної громади, копію довідки об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, довідку сімейного лікаря, а згодом представляла інтереси клієнтки у суді.

В свою чергу, Охтирський міськрайонний суд Сумської області ухвалив рішення на користь пані Ольги та видав обмежувальний припис доньці-кривдниці.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 583/1851/23