назад

Допомогли мешканцю деокупованої Херсонщини успадкувати батьківський будинок

Віктор мешканець деокупованої частини Херсонщини. Ще за життя мати Віктора склала заповіт, в якому залишила їм з сестрою будинок. Втім про існування заповіту чоловік дізнався лише після повномасштабного вторгнення,  коли прийшов до будинку, щоб забрати всі документи, серед яких був і складений заповіт.

Сестра Віктора також померла, відтак чоловік залишився єдиним спадкоємцем.

Нині будинок покійної матері пошкоджений внаслідок артилерійських обстрілів. Віктор вирішив відновити будинок, проте отримати компенсацію не може, оскільки ще не є офіційним власником будинку.

Звернувшись до нотаріуса для оформлення спадщини Віктор отримав відмову через пропуск шестимісячного строку. Окрім цього, виявилося, що є розбіжності у написанні прізвища матері у свідоцтві про народження Віктора та її свідоцтві про смерть. А це значить, що потрібно ще  встановлювати факт родинних відносин.

По допомогу у розв’язанні проблеми чоловік звернувся до Великоолександрівського бюро правової допомоги. Юристи пояснили, що за цих за обставин єдиним варіантом є звернення до суду.

Оскільки Віктор має низький дохід, держава гарантує йому безоплатні послуги з представництва його інтересів у суді. Допомагати клієнту взялася завідувачка бюро Ольга Соколенко.

Вимоги Віктора у позові юристка обґрунтувала тим, що він пропустив строк з поважних причин — у зв’язку із введенням воєнного стану, а також через необізнаність про наявність заповіту на його користь. А розбіжності у написанні прізвища матері виникли через неправильний переклад з російської на українську мову при видачі паспортів громадян України.

Суд задовольнив позов в повному обсязі, визначив додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, а також  встановив факт родинних відносин Віктора з покійною матір’ю.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень:  № 650/603/23