До початку повномасштабного вторгнення пані Ніна проживала у місті Святогірськ Донецької області. Жінка завжди було уважною та допомагала тим, хто цього потребує. Так пані Ніна почала опікуватись своєю сусідкою. Тамара Семенівна не мала родичів і жила довгий час сама, але з кожним роком їй було усе складніше самій себе обслуговувати у побуті. Тому, коли пані Ніна почала допомагати їй по господарству, вона зраділа та вирішила віддячити небайдужій людині. Тамара Семенівна склала заповіт, щоб після її смерті усе майно перейшло у власність Ніни.
Але війна внесла свої корективи. Після окупації Святогірська пані Ніна була вимушена переміститись до міста Кам’янське, і не змогла забрати з собою Тамару Семенівна, бо та була сильно хвора, й транспортування просто не витримала би. А згодом Ніна дізналася про смерть своєї сусідки. Завдяки допомозі небайдужих людей їй вдалося отримати Лікарське свідоцтво про смерть в Viber, а от оригінал – було неможливо через інтенсивні бойові дії в даній місцевості. Для проведення державної реєстрації смерті пані Ніна звернулася до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, однак отримала відмову, у зв’язку з тим, що пред’явила копію лікарського свідоцтва про смерть, а не оригінал, як це потрібно було зробити відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».
Дійсно, державна реєстрація смерті проводиться на підставі оригіналу документа, виданого закладом охорони здоров’я або судово-медичною установою; рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або оголошення її померлою. Але встановлення факту смерті необхідно заявниці для отримання свідоцтва про смерть спадкодавця та прийняття спадщини.
Аби знайти вихід із складного становища, пані Ніна звернулась до Кам’янського бюро правової допомоги за допомогою у встановленні факту смерті, яка відбулася на ТОТ. Оскільки вона є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується відповідною довідкою, і має право на безоплатну вторинну правову допомогу. Тож для складання позовної заяви їй призначили завідувачку Кам’янського бюро правової допомоги Лілію Осипьонок. Отримавши його, пані Ніна звернулася до суду, який з’ясувавши зміст заявленої вимоги та вивчивши матеріали справи й оцінивши докази в сукупності, задовольнив вимоги клієнтки та встановив факт смерті Тамари Семенівни.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 208/335/23