назад

Буковинець відмовлявся від батьківства: суд вирішив інакше

Визнання батьківства за рішенням суду розглядають передусім як засіб захисту прав дитини. Також визнане батьківство є підставою для батьківських обов’язків, зокрема щодо утримання дитини.

До Чернівецького бюро правової допомоги звернулася пані Карина. Вона розповіла, що тривалий час проживала без офіційного укладення шлюбу з паном Андрієм. До народження спільної дитини проблем не було: чоловік дбав про неї та підтримував у період вагітності. Коли народилася донька, запис про батьківство зробили зі слів Карини. Але з часом відносини з Андрієм почали погіршуватися і згодом припинилися. Добровільно, в позасудовому порядку, подавати заяву про реєстрацію батьком дитини Андрій відмовився, як і відмовився від своїх батьківських обов’язків.

У цій ситуації були порушені права дитини, адже її мали зареєструвати одразу після народження і з моменту народження дитина має низку прав: мати ім’я, право знати своїх батьків, право на їх піклування та ін.

У місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги цю справу доручили адвокатці, що співпрацює з системою БПД Анастасії Трифаненко. Вона з’ясувала усі обставини, зібрала необхідні докази та звернулася з позовом до Першотравневого районного суду Чернівців про визнання батьківства й, зокрема, з клопотанням про призначення судової генетичної ДНК-експертизи.

Суд задовольнив позов і визнав пана Андрія батьком дитини. Чернівецькому міському відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південно-західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) доручено внести відповідні зміни до актового запису про народження дитини.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень:  725/944/22