Іван – спадкоємець за заповітом після смерті матері. Щоб отримати свідоцтво про право на спадщину на земельний пай, він звернувся до державного нотаріуса за місцем заведення спадкової справи. Проте отримав відмову нотаріуса, бо не мав належним чином зареєстрованого сертифіката про право на земельну частку (пай) та витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Цю земельну ділянку отримав його батько, а після його смерті успадкувала матір, точніше спадщину прийняла, але не оформила на себе правовстановлюючі документи.
Тепер вирішити це питання можливо лише у судовому порядку. По допомогу із зверненням до суду Іван прийшов до юристів Кобеляцького бюро правничої допомоги, що на Полтавщині.
Оскільки середньомісячний дохід чоловіка не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти його інтереси у суді доручили юристці бюро Ілоні Бобрищевій.
Вона підготувала та подала до суду позовну заяву про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за заповітом, яку аргументувала нормами чинного законодавства та документальними доказами, які підтверджували право власності на земельну ділянку батьку пана Івана та родинні зв’язки між його батьками.
Суд розглянув справу та задовольнив позовні вимоги у повному обсязі — визнав право на земельну частку (пай) в порядку спадкування за заповітом.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 532/1430/24.