Помилка в документах може перешкоджати громадянам в реалізації їх прав під час оформлення спадщини. Така ситуація виникла в пана Василя, який після смерті своєї мами не зміг успадкувати земельні ділянки за заповітом.
Чому так сталося? Чоловік після смерті матері звернувся до державного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Нотаріус відкрив спадкову справу, проте відмовив у видачі свідоцтва про право на спадкування земельної ділянки. Причиною відмови стала розбіжність у написанні прізвища та імені мами у поданих нотаріусу документах, а саме: у свідоцтві про смерть матері дані вказані по одному, а у повному витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження по-іншому. Через це потрібно звертатися до суду для встановлення факту родинних відносин між спадкодавцем та спадкоємцем.
Ніколи не думав, що доведеться через суд встановлювати факт родинних відносин зі своєю матір’ю. Причина цього – помилка в документах, яка виявилася під час процесу спадкування земельної ділянки. Оскільки такі питання вирішуються в судовому порядку, я звернувся до фахівців Борщівського бюро правової допомоги – зазначає пан Василь.
Чортківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги доручив представляти інтереси клієнта у суді юристці – Ользі Носовській.
Фахівчиня підготувала заяву до суду про встановлення факту родинних відносин та долучила усі наявні документи, які в сукупності підтверджують факт того, що померла є матір’ю пана Василя:
- свідоцтво про народження пана Василя;
- довідка виконкому сільської ради, з якої вбачається, що пан Василь провів похорон своєї матері;
- довідка органу місцевого самоврядування про те, що він дійсно проживав зі своєю матір’ю;
- копії погосподарської книги сільської ради;
- свідоцтво про одруження;
- копія паспорта матері та копія картки фізичної особи-платника податків;
- витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на земельну ділянку.
Крім письмових доказів, зазначений факт також підтверджено наявністю у розпорядженні позивача оригіналу свідоцтва про смерть матері, а також правовстановлюючих документів на землю, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на земельну ділянку та державного акту на право власності на земельну ділянку, виданих на ім’я матері.
Районний суд заслухавши справу та дослідивши письмові докази, вирішив встановити факт родинних відносин між сином та його матір’ю.
Тепер Пан Василь зможе успадкувати земельні ділянки та бути повноцінним господарем на своїй землі.
Посилання на Єдиний державний реєстр судових рішень: справа № 594/530/22