назад

Фахівці Калуського місцевого центру допомогли батьку визнати батьківство в судовому порядку

Сучасний розвиток світу характеризується активною міграцією людей. Люди переміщуються світом, будують стосунки, укладають офіційні шлюби чи перебувають у цивільних, народжують спільних дітей. Такі тенденції не оминули й Україну. При активній міграції не поодинокими є випадки, коли на момент народження дитини батько не перебуває в офіційному шлюбі з матір’ю та не перебуває в країні народження дитини, а тому матері не завжди можуть зареєструвати батька батьком дитини при народженні. Що ж робити тим батькам, які не були зазначені в свідоцтві про народження дитини? Відповідь: визнавати своє батьківство.
Так, у 2019 року громадянин Ю., малозабезпечена особа, звернувся до відділу «Болехівське бюро правової допомого» Калуського МЦ з надання БВПД для отримання правової консультації щодо порядку визнання батьківства.
Як пояснив клієнт, з 2001 року він з громадянкою Росії Ц. перебували у шлюбних відносинах без реєстрації шлюбу, від яких у них у 2003 році на території Російської Федерації народився син Д.. Через певні обставини у графі «Батько» громадянин Ю. не був вказаний.
У 2008 році клієнт Ю. привіз цивільну дружину та сина в Україну. В Україні вони продовжували проживати у цивільному шлюбі, в якому в них у 2011 році народився другий син М. Визнання громадянина Ю. батьком сина М. відбулося через органи ДРАЦС на підставі спільної заяви з громадянкою Ц.
Проте, визнання громадянина Ю. батьком сина Д. також через органи ДРАЦС не було можливим, оскільки реєстрація народження Д. відбулась в Російській Федерації. В такому випадку залишався судовий порядок визнання батьківства.
Фахівці відділу «Болехівське бюро правової допомого» Калуського МЦ з надання БВПД надали громадянину Ю. безоплатну первинну правову допомогу, що полягала в роз’ясненні судового порядку визнання батьківства. Також клієнту Ю. було надано допомогу в забезпеченні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги. На виконання наказу директора Калуського МЦ з надання БВПД «Про надання безоплатної вторинної правової допомоги» юристи бюро забезпечили надання громадянину Ю. такої допомоги, зокрема підготували необхідні процесуальні документи та здійснили представництво інтересів особи в суді.
На момент звернення громадянина Ю. до суду його цивільна дружина, громадянка Росії Ц., тяжко хворіла, тому фахівці Болехівського бюро правової допомоги порадили клієнту звернутись до нотаріуса, який би засвідчив заяву громадянки Росії Ц. про те, хто є батьком її сина Д..
Під час розгляду позовної заяви громадянина Ю. про визнання батьківства у суді відповідачка по справі, громадянка Росії Ц., померла. З метою захисту особистих немайнових прав неповнолітнього сина Д. фахівцями бюро було залучено до участі у справі орган опіки та піклування і викликано в якості свідка матір громадянина Ю., з якою весь час на території України проживала сім`я.
У серпні 2019 року суд виніс рішення, яким визнав громадянина Ю. батьком дитини Д., який народився в Росії.
Також працівники бюро роз`яснили клієнту Ю., що рішення про визнання його батьком є підставою для набуття його сином Д. громадянства України. Для набуття цього статусу йому необхідно звернутись до Державної міграційної служби України.
Громадянство України надає весь спектр прав і обов’язків. Громадянам України надається можливість здобувати освіту, працювати, подорожувати, брати участь у виборчому процесі, в реформування держави, займати посади державних службовців і багато іншого.

Наведена в цій статті інформація свідчить, що спори щодо батьківства становлять серйозне випробування для батьків. Особливої складнощі такі справи набувають у випадках, коли одним з батьків є іноземець, а сама інтернаціональна пара не перебуває між собою в зареєстрованому шлюбі. У таких випадках поради та консультації стороннього юриста будуть не зайвими