До Великоолександрівського бюро правової допомоги звернулася громадянка К. для надання їй правової допомоги у вирішенні питання отримання спадщини, строк прийняття якої пропущений. Бериславський місцевий центр з надання БВПД уповноважив начальника Великоолександрівського бюро правової допомоги Ольгу Соколенко представляти інтереси громадянки К. у суді.
Під час першої зустрічі з клієнткою працівник бюро дійшла висновку, що остання пропустила шестимісячний строк для подачі нотаріусу заяви про прийняття спадщини з поважної причини. Право на нерухоме майно спадкоємиця отримала за заповітом померлої. Заповідач була бабусею громадянки К., яка весь час мешкала окремо. З дитинства громадянка К. проживала у будинку-інтернаті, після закінчення якого переїхала до іншого району, де вступила на денну форму навчання професійного аграрного ліцею.
На момент смерті бабусі громадянка К. навчалася, про існування заповіту їй ніхто не повідомив. Своєчасно висловити своє волевиявлення на прийняття спадщини громадянка К. не змогла, оскільки дізналася про наявність заповіту лише коли його отримала через да роки після смерті бабусі. Вказаний документ, як виявилося, зберігався в особовій справі навчального закладу.
Згідно з ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Враховуючи норми цивільного законодавства, працівник бюро склала позовну заяву до суду. У судовому засіданні фахівець бюро, спираючись на письмові докази та пояснення свідків, довела необізнаність спадкоємиці про наявність заповіту як поважну причину пропуску строку для прийняття спадщини.
Визнаючи причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними, суд задовольнив цивільний позов та надав громадянці К. додатковий тримісячний строк для подання нею до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.