Завдяки кваліфікованій допомозі фахівця бюро правової допомоги Овідіопольський районний суд Одеської області 04 квітня 2017 року виніс рішення, згідно з яким роботодавцю доведеться сплатити на користь клієнта бюро правової допомоги заробітну плату за період проходження військової служби у розмірі 25 130 гривень та заробітну плату за час «вимушеного прогулу» у розмірі 25 480 гривень – всього 50 610 гривень.
У липні 2016 року до Першого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин, який потребував допомоги у сфері трудових правовідносин. Чоловік пояснив, що після призову його на військову службу роботодавець припинив виконувати покладений на нього обов’язок щодо матеріального забезпечення працівника. У зв’язку з цим у клієнта виникла необхідність розірвати трудові відносини з роботодавцем та стягнути з ТОВ “Лотос-Енергія” невиплачену заробітну плату та заробітну плату за час «вимушеного прогулу».
Займатися справою клієнта та представляти його інтереси у суді доручили спеціалісту Овідіопольського бюро правової допомоги Наталії Чебаненко. Під час надання правової допомоги вона встановила, що після демобілізації клієнт намагався повернутися на попереднє місце роботи, як того вимагає Закон, але виявив, що його роботодавець зник, при цьому не звільнив його та не направив йому трудову книжку у встановленому законом порядку. Як наслідок, клієнт на мав змоги працевлаштуватися на іншому підприємстві та не мав можливості стати на облік до органів соціального захисту населення. Такі дії роботодавця є грубим порушенням законних прав та інтересів клієнта, що сумлінно виконував свій обов’язок перед державою, захищаючи її.
Відповідно до ст. 119 КзпП України за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Таким чином, позивачу на період проходження військової служби гарантується збереження місця роботи (посади), середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форми власності. Відповідач не виконав покладений на нього обов’язок щодо матеріального забезпечення позивача.
04 квітня 2017 року Овідіопольський районний суд Одеської області виніс рішення, згідно з яким роботодавцю доведеться сплатити на користь клієнта бюро правової допомоги заробітну плату за період проходження військової служби у розмірі 25 130 гривень та заробітну плату за час «вимушеного прогулу» у розмірі 25 480 гривень – всього 50 610 гривень.