Мати Олексія залишила йому у спадок будинок з присадибною ділянкою. Проте оформити спадкові права чоловік не зміг. Під час візиту до нотаріуса з’ясувалося, що майно перебуває під арештом, який Державна виконавча служба наклала на нього ще в 2010 та 2011 роках. Така новина неабияк здивувала спадкоємця. Він ніколи не чув, що мати мала перед кимось майнові зобов’язання, штрафи чи судилася з іншими особами. Тож Олексій і гадки не мав, звідки взялося обтяження.
У Державній виконавчій службі чоловікові не допомогли, оскільки в автоматизовану систему виконавчого провадження відповідні відомості тоді ще не вносилися, а термін зберігання паперових документів уже збіг, відтак їх знищили.
Зрештою Олексій прийшов до Шепетівського бюро правової допомоги. Оскільки клієнт, який нині проходить службу як прикордонник, є ветераном війни, держава гарантує йому безоплатну вторинну правову допомогу, яка, зокрема, полягає у складенні документів процесуального характеру.
Завідувач бюро правової допомоги Євген Бондар, якому доручили надавати клієнтові правову допомогу, підготував до суду позовну заяву про звільнення майна з під-арешту. До позову юрист додав листи від органів Державної виконавчої служби та нотаріуса, свідоцтво про смерть матері Олексія, документи про право власності на нерухомість, витяги з державних реєстрів. Із заявою клієнт звернувся до Шепетівського міськрайонного суду.
«Одним із основних аргументів на користь позивача стала відсутність претензій теоретичних боржників та відсутність даних про грошові зобов’язання померлої і ухилення від їх сплати, а також завершення строків звернення до примусового виконання», – пояснює Євген Бондар.
Суд, розглянувши справу, звільнив з-під арешту земельну ділянку та житловий будинок.
Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 688/2772/22