Ольга була у шлюбі 25 років, за які захворіла на рак. Унаслідок цього вона отримала ІІІ групу інвалідності довічно. Тепер її єдиний дохід — 2760 грн пенсії.
Після розірвання шлюбу колишній чоловік відмовився надавати Ользі будь-яку матеріальну допомогу, попри те, що, на її думку, мав таку можливість, оскільки проживав і працював за кордоном. Зважаючи на це, Ольга звернулася до Ужгородського бюро правничої допомоги, щоб з’ясувати, чи має вона право на стягнення аліментів як колишня дружина.
Оскільки Ольга є особою з інвалідністю та має низький рівень доходу, вона має право на всі послуги системи надання безоплатної правничої допомоги. Для представництва її інтересів у суді було призначено адвокатку Діанну Бучак, яка співпрацює з системою БПД.
Адвокатка склала позовну заяву, в якій виклала складну життєву ситуацію Ольги. До заяви додала докази, що підтверджували стан здоров’я Ольги та вкрай скрутне матеріальне становище.
Суд першої інстанції, розглянувши справу, ухвалив рішення про стягнення аліментів. Їхня сума мала становити 1/6 від доходів чоловіка, але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, тобто станом на 2025 рік — не менше 1180,5 грн.
Однак чоловік оскаржив це рішення в апеляційному суді, мотивуючи тим, що незабаром сам досягне пенсійного віку та втратить працездатність.
Апеляційний суд ухвалив рішення залишити в силі рішення про стягнення аліментів, проте виключив з рішення суду першої інстанції формулювання «але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого законом».
Ця справа є в Єдиному державному реєстрі судових рішень № 308/8290/24.