назад

Маріупольський місцевий центр з надання БВПД допоміг жінці визнати право власності в порядку спадкування

 З метою визнання права власності на 1/6 частки двокімнатної квартири жінка звернулася до спеціалістів Маріупольського місцевого центру з надання БВПД.

Наказом Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги №348 від 20.02.2019 року клієнтці було призначено представника центру Альону Дубіну. З матеріалів справи вбачається, що вона є власником двокімнатної квартири, яка знаходиться у м. Маріуполь, що підтверджується правовстановлюючими документами. Жінка мала намір відчужити належну їй квартиру, але нотаріус порадила посвідчити договір купівлі-продажу з потенційними покупцями у зв’язку з тим, що відсутній оригінал свідоцтва про право на спадщину, згідно якого жінка успадкувала 1/6 частину спірної квартири. Саме для цього просила допомогти їй звернутися до суду з позовом, в якому визнати права власності в порядку спадкування. З метою вирішення питання у позасудовому порядку 29.01.2019 року до Донецького обласного державного нотаріального архіву було надіслано заяву з проханням видати дублікат оригінала Свідоцтва про право на спадщину за законом. Після чого 02.02.2019 року жінці надійшла відповідь про неможливість видати дублікат запитуваного документу у зв’язку з тим, що всі документи Першої маріупольської державної нотаріальної контори прийняті на зберігання в Донецький державний нотаріальний архів, залишилися в архівних сховищах нотаріального архіву м. Донецьк, доступ до якого відсутній, посилаючись на положення ст.ст.15, 321, 328, 392 ЦК України.

Маріупольська міська рада своїм правом не скористалася та відзив, заперечення на позов не направила, її представник направив на адресу суду заяву, в якій вказано, що позовні вимоги визнає у повному обсязі.

Судом досліджувались саме представлені письмові докази на підтвердження та спростування тих обставин, на які посилалася кожна із сторін. Провівши оцінку поданих на підставі наведених норм матеріального права, суд дійшов до висновку, що жінка є власником частки квартири, однак її право порушене у зв’язку із втратою оригіналу свідоцтва на право спадщини, окрім судового, спосіб для відновлення порушеного права оскільки дублікат свідоцтва на право спадщини було прийнято на зберігання.

Суд наголосив, що у цьому випадку рішення є правовстановлюючим документом, на підставі якого повинна бути проведена державна реєстрація права власності жінки. Визнання такого права на квартиру відповідає загальним засадам цивільного законодавства. Визнання позову також у достатній мірі підтверджується представником Маріупольської міської ради. Право власності жінки на квартиру не порушує права, свободи чи інтереси осіб, у зв’язку з чим суд ухвалив рішення за результатами підготовчого провадження.

Керуючись ст.ст. 15, 16, 319, 321, 328, 392 ЦК України, ст.ст. 4, 12, 13, 7681, 84, 89, 141, 200, 206, 263, 265 ЦПК України Жовтневий районний суд м. Маріуполь Донецької області визнав право власності жінки в порядку спадкування на 1/6 частку двокімнатної квартири.

 

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся до:

  Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях 

Адреса: проспект Соборний, 77, 8 поверх, м. Запоріжжя та вул.Зелинського,27а, м. Маріуполь

МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МІСЦЕВИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ   м.Маріуполь,Харлампієвська ,буд 15 Тел : (0629)474-695, +38050-951-28-81

КРАМАТОРСЬКИЙ  МІСЦЕВИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ м. Краматорськ, вул. Академічна,буд 20 Тел : ( 06264) 6-63-41, +38099-266-91-62