назад

На Одещині дорослому чоловіку допомогли стягнути аліменти з його батька

Аліменти від батьків можуть отримувати не лише діти. Трапляються ситуації, коли дорослі діти сплачують аліменти на утримання своїх батьків. І буває так, що вже дорослі люди потребують фінансової допомоги від своїх батьків.

До Одеського бюро правової допомоги звернувся 46-річний чоловік, який потребував допомоги у справі про стягнення аліментів зі свого батька.

Пан Олександр розповів, що він є особою з інвалідністю з дитинства. Його діагноз: дитячий церебральний параліч і через вади опорно-рухового апарату він частково не здатний до самообслуговування. Чоловік  живе з матір’ю пенсіонеркою, яка отримує невелику пенсію. Та й у самого Олександра державна соціальна допомога по інвалідності у розмірі становить 3,5 тис. грн. Практично весь їхній невеликий сімейний бюджет витрачається на ліки, продукти харчування та оплату житлово-комунальних послуг.

Батько та мати пана Олександра розлучились коли йому виповнилось 23 роки. після цього батько та син не спілкувались. І лише через декілька років Олександр дізнався, що його батько переїхав до Сполучених Штатів Америки і зараз там живе зі своєю новою сім’єю. Всі ці роки батько навіть не цікавився – як там його син, не надіслав жодної копійки, хоча знає, що той не може працювати за заробляти гроші через стан здоров’я.

Безоплатну правову допомогу пану Олександру надавала юристка Одеського бюро правової допомоги №3 Тетяна Дімова. Вона зібрала усі необхідні докази та підготувала до суду позовну заяву про стягнення аліментів на утримання непрацездатного сина.

«Відповідно до статті 198 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку або сина, які потребують матеріальної допомоги, за умови,  якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. Батько пана Олександра не надав будь-яких доказів неспроможності надавати таку допомогу», – розповіла Тетяна Дімова.

Суд задовольнив позовні вимоги та стягнув з батька Олександра аліменти на його утримання в розмірі 2,5 тис. грн щомісячно, починаючи з дня пред’явлення позову та довічно.

Коментує юристка Одеського бюро правової допомоги №3 Тетяна Дімова:

Виконання цього рішення відбуватиметься на підставі Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 29 грудня 2006 року № 121/5.

Звернення про стягнення  аліментів за кордоном направляються  до Міністерства юстиції через міжрегіональні управління  Міністерства  юстиції  України.

До клопотання про визнання і виконання рішення суду про стягнення аліментів на території іншої держави додаються належним чином оформлені судом, що виніс рішення, такі документи:

  1. довідка про те, що рішення набрало законної сили;
  2. довідка про часткове виконання або невиконання рішення на території України;
  3. довідка   про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день судового засідання, та копії документів, що це підтверджують, якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні;
  4. копія протоколу судового засідання (або журналу судового засідання), під час якого справу про стягнення аліментів було розглянуто по суті.

Для виконання рішення суду юристка Тетяна Дімова допомогла пану Олександру скласти заяву до суду про надання цього переліку документів.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень № 947/17334/21